Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Средство за подобрување на квалитетот на моторно масло 300 ml

  574 ден со ДДВ
  0 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote
  Заштита на сите видови на бензиски и дизел мотори.Ги штити вентилите од согорување.Го продолжува работниот век на моторот.Идеален како додаток на маслата кои се „разредени“ со употреба на биогорива.Во маслата ги надополнува активните супстанци - адитивите кои со текот на експлоатација се намалени.
  Документи
  Каталошки број: 5861300300
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Примена: Содржината од боцата да се додаде во моторното масло без разлика на температурата на моторот, при секоја промена на маслото. Исто така, средството за подобрување на квалитетот на моторното масло може да се додаде доколку системот за дијагностика тоа го сигнализира. 300 мл е доволно за 4,5 литри, а 1.000 мл  е доволно за 10 литри моторно масло.Идеална количина за додавање е 10% од вкупната количина на масло во системот. Количината на свежо масло да се редуцира согласно нивото на маслото. 

  Карактеристики: Го редуцира и смалува на минимум отпорот на триење и абење на материјалот. Заштитува од корозија, маслен талог и зачепување на маслените канали. Ги неутрализира агресивните киселини настанати со согорувањето. Ги надополнува истрошените активни супстанци - адитивите во маслото. Ја растворува смолата на прстените на клиповите, ги ослободува прстените на клиповите и го прочистува кружниот тек на масло- то до зоната на прстенот на клипот.

  •  Ја стабилизира вискозноста на моторното масло

  •  Ја редуцира потрошувачката на масло

  •  Ги апсорбира звуците од моторот

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Примена: Содржината од боцата да се додаде во моторното масло без разлика на температурата на моторот, при секоја промена на маслото. Исто така, средството за подобрување на квалитетот на моторното масло може да се додаде доколку системот за дијагностика тоа го сигнализира. 300 мл е доволно за 4,5 литри, а 1.000 мл  е доволно за 10 литри моторно масло.Идеална количина за додавање е 10% од вкупната количина на масло во системот. Количината на свежо масло да се редуцира согласно нивото на маслото. 

  Карактеристики: Го редуцира и смалува на минимум отпорот на триење и абење на материјалот. Заштитува од корозија, маслен талог и зачепување на маслените канали. Ги неутрализира агресивните киселини настанати со согорувањето. Ги надополнува истрошените активни супстанци - адитивите во маслото. Ја растворува смолата на прстените на клиповите, ги ослободува прстените на клиповите и го прочистува кружниот тек на масло- то до зоната на прстенот на клипот.

  •  Ја стабилизира вискозноста на моторното масло

  •  Ја редуцира потрошувачката на масло

  •  Ги апсорбира звуците од моторот