Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Средство за чистење и заштита на дизел системи на вбризгување

  Средство за чистење на системот за вбризгување кај сите вообичаени дизел мотори во патнички и комерцијални возила.
  Каталошки број: 5861011300
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Примена: Содржината на пакувањето да се истури во резервоарот после поправката на системот за вбризгување и блокот на моторот и превентивно во текот на користење на возилото. Количина од 300 мл е доволна за 30 до 50 литри дизел гориво. Да се употребат 1.000 мл за 200 литри гориво.

  Карактеристики: Ги отстранува смолестите и карбонските наслаги во системот за вбризгување (пумпа за висок притисок и дизни) и во микроподрачјата на системот за вбризгуваање, со што се подбрува функционалноста на системот за вбризгување. Врзува и неутрализира кисели кондензати на водата.Го подобрува центанскиот број на горивото.

  •  Ги решава проблемите при стартување, трокирање и тропање

  •  Обезбедува рамномерна работа и добар всис на воздух

  •   Ги редуцира саѓите и емисиите на честички

  •  Ја оптимизира моќта на моторот

  •  Ја редуцира потрошувачката на гориво

  •  Заштитува од корозија

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Примена: Содржината на пакувањето да се истури во резервоарот после поправката на системот за вбризгување и блокот на моторот и превентивно во текот на користење на возилото. Количина од 300 мл е доволна за 30 до 50 литри дизел гориво. Да се употребат 1.000 мл за 200 литри гориво.

  Карактеристики: Ги отстранува смолестите и карбонските наслаги во системот за вбризгување (пумпа за висок притисок и дизни) и во микроподрачјата на системот за вбризгуваање, со што се подбрува функционалноста на системот за вбризгување. Врзува и неутрализира кисели кондензати на водата.Го подобрува центанскиот број на горивото.

  •  Ги решава проблемите при стартување, трокирање и тропање

  •  Обезбедува рамномерна работа и добар всис на воздух

  •   Ги редуцира саѓите и емисиите на честички

  •  Ја оптимизира моќта на моторот

  •  Ја редуцира потрошувачката на гориво

  •  Заштитува од корозија