Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Средство против згуснување на дизел гориво во зимски услови

  За подобрување на карактеристиките и забрзување на протокот на дизел гориво при ниски температури
  Поништи избор
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Примена: Може да се користи кај сите патнички возила, автобуси, градежни машини и агрегати, вклучувајќи ги и „Common- Rail“  и „Pumpе Duse“ системите за вбризгување.  За да се постигне саканиот ефект, неопходно е содржината од кантичката да се истури во резервоарот пред надворешната температура да падне под  0°C, односно најдоцна пред границата на заматување на дизел горивото. Препорачуваме редовна употреба.

  Карактеристики: Спречува згуснување на дизел горивото и создавање на „чепови“ во системот за довод на гориво. Ја зголемува филтрабилноста, проточноста на дизел горивото. На тој начин овозможува максимална функционалност на моторот при ниски температури.  Може да се користи до -31°C (зависно од квалитетот на горивото кое се користи).

  •  Решава потешкотии при стартување, трокирање

  •  Превенција од блокирање на филтерот за гориво

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Примена: Може да се користи кај сите патнички возила, автобуси, градежни машини и агрегати, вклучувајќи ги и „Common- Rail“  и „Pumpе Duse“ системите за вбризгување.  За да се постигне саканиот ефект, неопходно е содржината од кантичката да се истури во резервоарот пред надворешната температура да падне под  0°C, односно најдоцна пред границата на заматување на дизел горивото. Препорачуваме редовна употреба.

  Карактеристики: Спречува згуснување на дизел горивото и создавање на „чепови“ во системот за довод на гориво. Ја зголемува филтрабилноста, проточноста на дизел горивото. На тој начин овозможува максимална функционалност на моторот при ниски температури.  Може да се користи до -31°C (зависно од квалитетот на горивото кое се користи).

  •  Решава потешкотии при стартување, трокирање

  •  Превенција од блокирање на филтерот за гориво