Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Спреј за жичана сајла, 500 ml

  Спрејот за жичано јаже претставува заштитен восок со додаток на OMC адитив за подмачкување и конзервирање на сајли. Ова средство е идеално за површини кои се директно изложени на сонце бидејќи не протекува. Подмачкува тешко достапни места со оптимална способност за пополнување на процепи благодарение на восокот кој продира дури и во најтесните меѓупростори. Исклучително е водоотпорен, штити од корозија и пружа долг работен век на сајлата. Не содржи цврсти мазива, смола, киселини, силикон и AOX.
  Каталошки број: 08931058
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Синтетички сув восок со одлични капиларни својства за оптимално продирање на мазивото во јадрото на жичаното јаже. Има извонредна постојаност на високи температури со што обезбедува трајно подмачкување без протекување и губиток на мазивото од местото на подмачкување. Со термопластично рамнење на површината, ОМС2 адитивите ја намалуваат температурата на триење и абење при релативно движење на јажето, што обезбедува долготраен ефект на заштита. Формираниот слој дава одлична заштита од корозија (DIN 51 802 - по 7 циклуси нема точки од рѓа). Одбива вода (DIN 51 807 Т1-0-90), прашина и нечистотија, па е погоден за примена во секакви временски услови. Не содржи силикони, АОХ, смоли и киселини. Компатибилен е со еластомерите витон и пербунан. Постојан на температура од -40°C до +120°C.

  Упатство за употреба:

  1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење .

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

  4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боцата е под притисок. Да се заштити од директна сончева светлина и да не се изложува на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Синтетички сув восок со одлични капиларни својства за оптимално продирање на мазивото во јадрото на жичаното јаже. Има извонредна постојаност на високи температури со што обезбедува трајно подмачкување без протекување и губиток на мазивото од местото на подмачкување. Со термопластично рамнење на површината, ОМС2 адитивите ја намалуваат температурата на триење и абење при релативно движење на јажето, што обезбедува долготраен ефект на заштита. Формираниот слој дава одлична заштита од корозија (DIN 51 802 - по 7 циклуси нема точки од рѓа). Одбива вода (DIN 51 807 Т1-0-90), прашина и нечистотија, па е погоден за примена во секакви временски услови. Не содржи силикони, АОХ, смоли и киселини. Компатибилен е со еластомерите витон и пербунан. Постојан на температура од -40°C до +120°C.

  Упатство за употреба:

  1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење .

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

  4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боцата е под притисок. Да се заштити од директна сончева светлина и да не се изложува на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).