Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Спреј за заштита од корозија, 300ml

  890 ДЕН со ДДВ
  Спрејот за заштита од корозија е специјална безбојна течност со голема капиларност со добро прилепување. Ги штити тешко достапните места, го запира ширењето на корозијата и има повеќекратна примена поради многу добрата подносливост со материјалите на најразлични подлоги. Овој спреј, со извонредна отпорност на солена вода според DIN5002N стандардот, претставува најдобра заштита во најлоши услови. Гребнатините, ударите од камен и слично самостојно се затвораат, а третираните површини повеќе не може да се оштетат од течност. Примената на овој спреј е за конзервирање на алат, машини, моторни возила, погоден е за тешко достапни места во моторниот дел и претставува најдобра заштита за моторцикли и велосипеди кои имаат долг период на мирување.
  Каталошки број: 089315
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Специјално масло со мала вискозност со одлични капиларни својства за конзервирање и заштита на метални делови и површини. Идеално е за заштита на тешко достапни површини. Компатибилно е со различни површини и материјали како што се лакирани површини, метали и пластика. По нанесување на деловите кои се заштитуваат создава "самозаптивен" заштитен слој кој не се суши. Има одлична отпорност на солена вода и други атмосферски влијанија. Прикладно e за конзервирање на алат, машини и помошен прибор за возила на пр. синџири за снег или кровни носачи за багажник. Може да се аплицира на недостапни места во просторот на моторот или на споевите помеѓу каросеријата и внатрешноста на калниците. Претставува оптимална заштита за мотоцикли и велосипеди, посебно за време на зимскиот период кога не се во употреба. Исклучително е подобен за заштита на површини на делови и арматури кои се силно изложени на влијание на сол, на пр. покрај морски брег или на отворено море. На тој начин, бродските мотори и бродската опрема може да бидат оптимално заштитени.

  Упатство за употреба:

  1.  Исчистете ги и исушете ги површините кои ќе ги третирате. 2.  Внимателно испрскајте тенок слој од спрејот на саканите места.

  Напомена: Повторувајте ја постапката секои 6 месеци. За отстранување на маслениот конзерванс од делови и површини погледнете го поглавјето „Деконзервација на делови“.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боцaта е под притисок, да не се изложува на температура поголема од +50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Специјално масло со мала вискозност со одлични капиларни својства за конзервирање и заштита на метални делови и површини. Идеално е за заштита на тешко достапни површини. Компатибилно е со различни површини и материјали како што се лакирани површини, метали и пластика. По нанесување на деловите кои се заштитуваат создава "самозаптивен" заштитен слој кој не се суши. Има одлична отпорност на солена вода и други атмосферски влијанија. Прикладно e за конзервирање на алат, машини и помошен прибор за возила на пр. синџири за снег или кровни носачи за багажник. Може да се аплицира на недостапни места во просторот на моторот или на споевите помеѓу каросеријата и внатрешноста на калниците. Претставува оптимална заштита за мотоцикли и велосипеди, посебно за време на зимскиот период кога не се во употреба. Исклучително е подобен за заштита на површини на делови и арматури кои се силно изложени на влијание на сол, на пр. покрај морски брег или на отворено море. На тој начин, бродските мотори и бродската опрема може да бидат оптимално заштитени.

  Упатство за употреба:

  1.  Исчистете ги и исушете ги површините кои ќе ги третирате. 2.  Внимателно испрскајте тенок слој од спрејот на саканите места.

  Напомена: Повторувајте ја постапката секои 6 месеци. За отстранување на маслениот конзерванс од делови и површини погледнете го поглавјето „Деконзервација на делови“.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боцaта е под притисок, да не се изложува на температура поголема од +50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).