Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Спреј за заштита на полови на акумулатор, 150ml

  327 со ДДВ
  Спреј за заштита на половите на акумулатори, акумулаторски клеми, поврзувачки споеви, претставува заштита од корозија, временски непогоди, акумулаторски киселини. Овој спреј спречува минливи отпори како и пад на напонот, со што се продолжува векот на траење на акумулаторот.
  Каталошки број: 0890104
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Траен, температурно стабилен слој со сина боја, кој ги заштитува и изолира батериските полови и приклучоци, со што спречува создавање на корозија и губиток на напон поради преодни отпори. Заштитува од дејство на батериската киселина. Температурна стабилност од -40°C до +120 °C. Не содржи силикон и AOX.

  Упатство за употреба:

  1.  Пред нанесување на средството темелно исчистете ги клемите и батериските полови на акумулаторот.

  2.  Монтирајте ги клемите на батериските полови.

  3.  Добро протресете ја боцата и нанесете тенок слој од сите страни.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да не се прска по лакирани површини. Доколку дојде во контакт со лакирана површина, средството веднаш да се острани со помош на Чистачи за кочници арт. бр. 089010810. Боцата е под притисок, да се чува подалеку од директно сончево зрачење и да не се изложува на температура поголема од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   Траен, температурно стабилен слој со сина боја, кој ги заштитува и изолира батериските полови и приклучоци, со што спречува создавање на корозија и губиток на напон поради преодни отпори. Заштитува од дејство на батериската киселина. Температурна стабилност од -40°C до +120 °C. Не содржи силикон и AOX.

   Упатство за употреба:

   1.  Пред нанесување на средството темелно исчистете ги клемите и батериските полови на акумулаторот.

   2.  Монтирајте ги клемите на батериските полови.

   3.  Добро протресете ја боцата и нанесете тенок слој од сите страни.

   ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да не се прска по лакирани површини. Доколку дојде во контакт со лакирана површина, средството веднаш да се острани со помош на Чистачи за кочници арт. бр. 089010810. Боцата е под притисок, да се чува подалеку од директно сончево зрачење и да не се изложува на температура поголема од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  Траен, температурно стабилен слој со сина боја, кој ги заштитува и изолира батериските полови и приклучоци, со што спречува создавање на корозија и губиток на напон поради преодни отпори. Заштитува од дејство на батериската киселина. Температурна стабилност од -40°C до +120 °C. Не содржи силикон и AOX.

  Упатство за употреба:

  1.  Пред нанесување на средството темелно исчистете ги клемите и батериските полови на акумулаторот.

  2.  Монтирајте ги клемите на батериските полови.

  3.  Добро протресете ја боцата и нанесете тенок слој од сите страни.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да не се прска по лакирани површини. Доколку дојде во контакт со лакирана површина, средството веднаш да се острани со помош на Чистачи за кочници арт. бр. 089010810. Боцата е под притисок, да се чува подалеку од директно сончево зрачење и да не се изложува на температура поголема од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија