Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Силикон специјал црвен 310ml

  Еднокомпонентна трајно еластична заптивка, за непосредна употреба за температури до 300 °C.

  • Содржина: 310 мл
  • Хемиска основа: Sauer силикони (ацетатни системи)
  • Целосна брзина на стврднување: 2 mm/d
  • Боја: Црвено- кафеава RAL 8012
  • Мирис/мирис: Без мирис
  • Тежина на содржината: 341 g
  • Мин. време на формирање на кора: 20 мин
  • Макс. краткорочна температурна отпорност: 40 °C
  • Мин./макс. температура на обработка: 5 до 40 °C
  • Рок на употреба од датумот на производство: 12 Месеци
  Каталошки број: 0890321310
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *