Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Силикон специјал црвен 310ml

  510 ден со ДДВ
  510 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  Еднокомпонентна трајно еластична заптивка, за непосредна употреба за температури до 300 °C.

  • Содржина: 310 мл
  • Хемиска основа: Sauer силикони (ацетатни системи)
  • Целосна брзина на стврднување: 2 mm/d
  • Боја: Црвено- кафеава RAL 8012
  • Мирис/мирис: Без мирис
  • Тежина на содржината: 341 g
  • Мин. време на формирање на кора: 20 мин
  • Макс. краткорочна температурна отпорност: 300 °C
  • Мин./макс. температура на обработка: 5 до 40 °C
  • Рок на употреба од датумот на производство: 12 Месеци
  Документи
  Каталошки број: 0890321310
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Спецификација
  Трајно еластични силиконски соединенија за заптивање за моторот и каросеријата, краток температурен отпор од 300°C
  Силиконска гума за ладно вулканизирање
  Премостува поголема нерамномерност
  Сигурен при запечатување, дури и по издржување со години на вибрации
  Одлична адхезија и хемиска отпорност
  Не тече и не влече конци
  Формирање на кожа по само неколку минути, стапка на вулканизација прибл. 1,5 mm/ден
  Упатствата за употреба се препораки засновани на тестовите што ги направивме и врз основа на нашето искуство; направете свои тестови пред секоја апликација. Поради големиот број на апликации и услови за складирање и обработка, ние не преземаме никаква одговорност за одреден резултат на апликацијата.

   

  Област на апликација
  За запечатување на површини, празнини и пукнатини во одвојните спојници, глави на цилиндри, куќишта на рачката, пумпи за вода, ладилници, цевки за оски, основи на цилиндри (мотор), куќишта на светилки и трепкачи, шевови за заварување итн.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Спецификација
  Трајно еластични силиконски соединенија за заптивање за моторот и каросеријата, краток температурен отпор од 300°C
  Силиконска гума за ладно вулканизирање
  Премостува поголема нерамномерност
  Сигурен при запечатување, дури и по издржување со години на вибрации
  Одлична адхезија и хемиска отпорност
  Не тече и не влече конци
  Формирање на кожа по само неколку минути, стапка на вулканизација прибл. 1,5 mm/ден
  Упатствата за употреба се препораки засновани на тестовите што ги направивме и врз основа на нашето искуство; направете свои тестови пред секоја апликација. Поради големиот број на апликации и услови за складирање и обработка, ние не преземаме никаква одговорност за одреден резултат на апликацијата.

   

  Област на апликација
  За запечатување на површини, празнини и пукнатини во одвојните спојници, глави на цилиндри, куќишта на рачката, пумпи за вода, ладилници, цевки за оски, основи на цилиндри (мотор), куќишта на светилки и трепкачи, шевови за заварување итн.