Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Силикон fluid, 400 ml

  830 ДЕН со ДДВ
  SILIKON FLUID е синтетички и физиолошки безбеден повеќенаменски спреј за универзална употреба, а може да се користи и во простори каде што се произведуваат или складираат прехрамбени производи. Спречува зарибување, шкрипење и појава на отпор во споевите кои се третираат со ова средство. Овој производ е безбеден за здравјето на луѓето, нема боја и може да се користи н различни места. Ја отфрла влагата и ги штити гумените делови од замрзнување.
  Каталошки број: 0893221000
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Безбојно, физиолошки безбедно, висококвалитетно силиконско масло со одлични карактеристики на подмачкување и заштита од триење. Спречува зарибување, отклонува чкрипење и спречува абење на сите подвижни делови на машините во автомобилската, прехрамбената, фармацевската, печатарската и индустријата за хартија. Компатибилен е со сите материјали. Ја одбива водата и ги штити гумените пополнувачи од смрзнување. Се одликува со температурна стабилност од -50 С до +250 С, што го прави идеален за употреба во услови на висока работна температура и за раздвојување на одливки од калап. Посебно е употреблив во услови за производство и чување на намирници. NSF H1 регистриран (бр. 135927)

  Упатство за употреба:

  1.Површината која се третира најпрво да се очисти. Препорачуваме Чистач Мulticlean, арт. бр. 08931096.

  2.На растојание од 20 см рамномерно да се испрска на површината.

  ВНИМАНИЕ: Ако се употребува во прехрамбена индустрија, да се употреби технички неопходна количина. Ако се употребува и за заштита од корозија, заштитниот слој од силикон да се острани во потполност пред да се придвижи уредот. Средството од аеросол дозата да не се изложува на температура над +50 С. Да се чува на температура од +8 С до +21 С.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Безбојно, физиолошки безбедно, висококвалитетно силиконско масло со одлични карактеристики на подмачкување и заштита од триење. Спречува зарибување, отклонува чкрипење и спречува абење на сите подвижни делови на машините во автомобилската, прехрамбената, фармацевската, печатарската и индустријата за хартија. Компатибилен е со сите материјали. Ја одбива водата и ги штити гумените пополнувачи од смрзнување. Се одликува со температурна стабилност од -50 С до +250 С, што го прави идеален за употреба во услови на висока работна температура и за раздвојување на одливки од калап. Посебно е употреблив во услови за производство и чување на намирници. NSF H1 регистриран (бр. 135927)

  Упатство за употреба:

  1.Површината која се третира најпрво да се очисти. Препорачуваме Чистач Мulticlean, арт. бр. 08931096.

  2.На растојание од 20 см рамномерно да се испрска на површината.

  ВНИМАНИЕ: Ако се употребува во прехрамбена индустрија, да се употреби технички неопходна количина. Ако се употребува и за заштита од корозија, заштитниот слој од силикон да се острани во потполност пред да се придвижи уредот. Средството од аеросол дозата да не се изложува на температура над +50 С. Да се чува на температура од +8 С до +21 С.

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија