Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  RTV силикон црн, 200мл

  1.050 ден со ДДВ
  1.050 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  Силиконска запривна маса со одлични карактеристики, која се користи во индустрија како и во автомобилскиот сектор.

  Документи
  Каталошки број: 18933311
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Спецификација
  Трајно еластични силиконски соединенија за заптивање за моторот и каросеријата, краток температурен отпор од 300°C
  Силиконска гума за ладно вулканизирање
  Премостува поголема нерамномерност
  Сигурен при запечатување, дури и по издржување со години на вибрации
  Одлична адхезија и хемиска отпорност
  Не тече и не влече конци
  Формирање на кожа по само неколку минути, стапка на вулканизација прибл. 1,5 mm/ден

   

   

  Област на апликација
  За запечатување на површини, празнини и пукнатини во одвојните спојници, глави на цилиндри, куќишта на рачката, пумпи за вода, ладилници, цевки за оски, основи на цилиндри (мотор), куќишта на светилки и трепкачи, шевови за заварување итн.

   

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Спецификација
  Трајно еластични силиконски соединенија за заптивање за моторот и каросеријата, краток температурен отпор од 300°C
  Силиконска гума за ладно вулканизирање
  Премостува поголема нерамномерност
  Сигурен при запечатување, дури и по издржување со години на вибрации
  Одлична адхезија и хемиска отпорност
  Не тече и не влече конци
  Формирање на кожа по само неколку минути, стапка на вулканизација прибл. 1,5 mm/ден

   

   

  Област на апликација
  За запечатување на површини, празнини и пукнатини во одвојните спојници, глави на цилиндри, куќишта на рачката, пумпи за вода, ладилници, цевки за оски, основи на цилиндри (мотор), куќишта на светилки и трепкачи, шевови за заварување итн.