Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Пур пена XXL пиштолска

  Каталошки број: 1892152880
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Многу стабилна еднокомпонентна полиуретанска пена, со зелена боја, соодветн за пополнување на отвоти околу прозори и врати, како и за друга примена како што е термоизолација, звучна изолација, лепење и др.Зацврстува со помош на влага. Употреба на оваа пена ги намалуваат трошоците на работа, штеди време и штеди при складирање. Отпорна е на распаѓање, топлина, вода и многу хемикалии. Не е отпорна на UV зраци. Има голем волумен од 55 литри. Добро прилепува на сите материјали како што е бетон, мермер, камен, дрво, тврд РVС и метал. Не прилепува на полиетилен, силикон, маст и сл. За нанесување на порозни и впивливи подлоги користите PURLOGIC прајмер.

  Индекс на звучна изолација: до 60 dВ

  Специфична густина: 9-13 kg/m3

  Губење на лепливост: после 8 min.

  Можност за сечење: после 20 min.

  Температурна постојаност: од  -40°C до +90°C

  Примена:

  ПУР пени

  Упатство за употреба:

  Површините мора да бидат суви и стабилни, односно способни да издржат поголемо оптоварување. Остранате ги деловите кои не се стабилни. Исчистете ги и одмастете ги површините. За подобро прилепување, по можност пред нанесување на пената навлажнете ја подлогата. Пред употреба силно протресете ја боцата 20 пати. Навртете го пиштолот на боцата. Секогаш кога работите вентилот на боцата да биде свртен надоле. Со помош на стартерот контролирајте ја количината на нанесената пена.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Многу стабилна еднокомпонентна полиуретанска пена, со зелена боја, соодветн за пополнување на отвоти околу прозори и врати, како и за друга примена како што е термоизолација, звучна изолација, лепење и др.Зацврстува со помош на влага. Употреба на оваа пена ги намалуваат трошоците на работа, штеди време и штеди при складирање. Отпорна е на распаѓање, топлина, вода и многу хемикалии. Не е отпорна на UV зраци. Има голем волумен од 55 литри. Добро прилепува на сите материјали како што е бетон, мермер, камен, дрво, тврд РVС и метал. Не прилепува на полиетилен, силикон, маст и сл. За нанесување на порозни и впивливи подлоги користите PURLOGIC прајмер.

  Индекс на звучна изолација: до 60 dВ

  Специфична густина: 9-13 kg/m3

  Губење на лепливост: после 8 min.

  Можност за сечење: после 20 min.

  Температурна постојаност: од  -40°C до +90°C

  Примена:

  ПУР пени

  Упатство за употреба:

  Површините мора да бидат суви и стабилни, односно способни да издржат поголемо оптоварување. Остранате ги деловите кои не се стабилни. Исчистете ги и одмастете ги површините. За подобро прилепување, по можност пред нанесување на пената навлажнете ја подлогата. Пред употреба силно протресете ја боцата 20 пати. Навртете го пиштолот на боцата. Секогаш кога работите вентилот на боцата да биде свртен надоле. Со помош на стартерот контролирајте ја количината на нанесената пена.

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија