Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Повеќенаменска маст за подмачкување IV, 400ml

  2.060 ден со ДДВ
  0 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote
  Повеќенаменската маст за подмачкување може да се користи во простории каде што се произведуваат или складираат прехрамбени производи. Оваа синтетичка висококвалитетна бела маст е отпорна на голем притисок благодарение на EP адитивот, спречува појава на ладно заварување и штити од корозија, прашина, продирање на вода или нечистотии. Маста не содржи смоли, киселини и силикон.
  Документи
  Каталошки број: 0893107003
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Отпорна на висок притисок благодарение на ЕР адитивот. Спречува појава на ладно заварување. Добро пополнува и штити од корозија. Одлично заштитува од навлегување на прашина, нечистотија и вода. Не содржи смоли, киселини и силикон. NSF Н1- регистрација Н1 (бр,135928) одговара на барањата на USDA 1998Н1. Производите се безбедни за користење. Не го загрозуваат здравјето на луѓето на раборните места.

  Употреба: За долготрајно подмачкување на лежишта во специфични услови, како висока температура, висок притисок, ударно дејство и влијание на вода.

  Сапонификатор: Неоргански

  Боја: БелаNLGI kласа (DIN 51818): 2

  Температура на употреба: 40°C do +180°C (краткотрајно до +200°C)

  VKA Носивост (DIN51350): 3000 N

  Упатство за употреба:

  1. Да се нанесе на чисти делови со употреба на четки или лопатки. Препорачуваме употреба на Wurth монтажни чистачи .

  2. Придржувајте се на препораките на производителот за подмачкување на лежишта(нпр. Количество маст, честота на подмачкување и др.)

  3. Да се избегнува употреба на поголеми количини маст.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Отпорна на висок притисок благодарение на ЕР адитивот. Спречува појава на ладно заварување. Добро пополнува и штити од корозија. Одлично заштитува од навлегување на прашина, нечистотија и вода. Не содржи смоли, киселини и силикон. NSF Н1- регистрација Н1 (бр,135928) одговара на барањата на USDA 1998Н1. Производите се безбедни за користење. Не го загрозуваат здравјето на луѓето на раборните места.

  Употреба: За долготрајно подмачкување на лежишта во специфични услови, како висока температура, висок притисок, ударно дејство и влијание на вода.

  Сапонификатор: Неоргански

  Боја: БелаNLGI kласа (DIN 51818): 2

  Температура на употреба: 40°C do +180°C (краткотрајно до +200°C)

  VKA Носивост (DIN51350): 3000 N

  Упатство за употреба:

  1. Да се нанесе на чисти делови со употреба на четки или лопатки. Препорачуваме употреба на Wurth монтажни чистачи .

  2. Придржувајте се на препораките на производителот за подмачкување на лежишта(нпр. Количество маст, честота на подмачкување и др.)

  3. Да се избегнува употреба на поголеми количини маст.