Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Повеќенаменско градежно лепило, 310 ml

  923 ден со ДДВ
  923 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote
  Полиуретанско структурно лепило за исклучително силно лепење. Има кратко време за формирање на кора и брзо постигнува функционална цврстина. Наменет за лепење дрвени панели на врати, огради, природен камен, конструкција од метална рамка. Лепилото е во согласност со спецификацијата D4 DIN/EN 204, а ги исполнува и барањата на WATT 91.
  Документи
  Каталошки број: 0893100110
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Предности:
  Тестирана отпорност на вода D4 според DIN/EN 204 во институтот во Розенхајм. Многу брзо лепење, почетната цврстина се постигнува по 15 мин. Висока јачина се постигнува за кратко време. Високо еластичен лепак без пенеста структура.

  Други предности:

  • Без растворувач.
  • Без мирис.
  • Може да се бруси и префарба.
  • Добра отпорност на атмосферски влијанија.
  • Може да се користи за лепење на стирипор.
  • Отпорност на температура до 110°C.
  • Ги исполнува стандардите на Watt 91.
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Предности:
  Тестирана отпорност на вода D4 според DIN/EN 204 во институтот во Розенхајм. Многу брзо лепење, почетната цврстина се постигнува по 15 мин. Висока јачина се постигнува за кратко време. Високо еластичен лепак без пенеста структура.

  Други предности:

  • Без растворувач.
  • Без мирис.
  • Може да се бруси и префарба.
  • Добра отпорност на атмосферски влијанија.
  • Може да се користи за лепење на стирипор.
  • Отпорност на температура до 110°C.
  • Ги исполнува стандардите на Watt 91.