Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Повеќенаменска графитна маст II, 400 gr.

  620 ден со ДДВ
  620 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  Графитна маст отпорна на висок притисок, сапонирана со литиум, со EP адитиви
  Добар ефект на запечатување и антикорозивна
  Многу добро одбива прашина, нечистотија и вода

  Документи
  Каталошки број: 08938711
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Литиумска графитна маст отпорна на висок притисок со EP адитиви
  Отпорна на висок притисок поради EP адитиви
  Одлични својства за итни случаи благодарение на графитот
  Добро запечатувачко дејство и заштита од корозија
  Одлична отпорност на прашина, нечистотија и вода

  Забелешка

  Мастите се испорачуваат во пластични кертриџи! Пластичните касети го подобруваат складирањето (тие го спречуваат истекувањето на маснотиите на висока температура). Чувајте ги касетите исправено на ладно и суво место! Мора да се почитуваат упатствата за работа на производителите на возилото, машините и склоповите! 

  Упатствата за употреба се препораки засновани на тестовите што ги направивме и врз основа на нашето искуство; направете свои тестови пред секоја апликација. Поради големиот број на апликации и услови за складирање и обработка, ние не преземаме никаква одговорност за одреден резултат на апликацијата.

  Област на апликација

  Графитна маст отпорна на висок притисок со литиум сапун со EP адитиви за средни и тешки товари.

  Инструкции

  Отстранете го делот за глава со помош на рачката, потоа затегнете ја иглата за лизгање и пружината и вметнете ја касетата. Зашрафете го делот за глава, исклучете ја иглата за лизгање; тогаш пиштолот со рачна рачка е подготвен за употреба.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Литиумска графитна маст отпорна на висок притисок со EP адитиви
  Отпорна на висок притисок поради EP адитиви
  Одлични својства за итни случаи благодарение на графитот
  Добро запечатувачко дејство и заштита од корозија
  Одлична отпорност на прашина, нечистотија и вода

  Забелешка

  Мастите се испорачуваат во пластични кертриџи! Пластичните касети го подобруваат складирањето (тие го спречуваат истекувањето на маснотиите на висока температура). Чувајте ги касетите исправено на ладно и суво место! Мора да се почитуваат упатствата за работа на производителите на возилото, машините и склоповите! 

  Упатствата за употреба се препораки засновани на тестовите што ги направивме и врз основа на нашето искуство; направете свои тестови пред секоја апликација. Поради големиот број на апликации и услови за складирање и обработка, ние не преземаме никаква одговорност за одреден резултат на апликацијата.

  Област на апликација

  Графитна маст отпорна на висок притисок со литиум сапун со EP адитиви за средни и тешки товари.

  Инструкции

  Отстранете го делот за глава со помош на рачката, потоа затегнете ја иглата за лизгање и пружината и вметнете ја касетата. Зашрафете го делот за глава, исклучете ја иглата за лизгање; тогаш пиштолот со рачна рачка е подготвен за употреба.