Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Паста за миење раце, 4000 ml

  1.799 со ДДВ
  Каталошки број: 0893900001
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Ја чисти кожата на рацете и создава невидлив заштитен слој. Содржи лимонска киселина која ги дезинфицира рацете и им дава пријатен мирис. Се нанесува на суви раце и се плакне со ладна или млака вода. Содржи абразив титаниум диоксид (TiO2) кој брзо се разградува во водата по само 3 минути и не ги запушува одводите. Не содржи сапун, бази и силиконски масла. рН неутрална. Не ја загадува околината. Биоразградливо. Дераматолошки тестирано.

  Примена:

  Чистење и заштита на раце

  Упатство за употреба:

  1.  Со дозер се регулира количеството на паста. 6 грама паста се доволни за едно миење на многу нечисти раце.

  2.  Пастата се нанесува на сува кожа и се трие додека абразивот не ја извлече сета нечистотијата од порите.

  3.  Рацете се плакнат со ладна или млака вода.

  4.  Употреблива е во сите температурни услови, особено во зима кога кожата на рацете е ладна и чуствителна.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   Ја чисти кожата на рацете и создава невидлив заштитен слој. Содржи лимонска киселина која ги дезинфицира рацете и им дава пријатен мирис. Се нанесува на суви раце и се плакне со ладна или млака вода. Содржи абразив титаниум диоксид (TiO2) кој брзо се разградува во водата по само 3 минути и не ги запушува одводите. Не содржи сапун, бази и силиконски масла. рН неутрална. Не ја загадува околината. Биоразградливо. Дераматолошки тестирано.

   Примена:

   Чистење и заштита на раце

   Упатство за употреба:

   1.  Со дозер се регулира количеството на паста. 6 грама паста се доволни за едно миење на многу нечисти раце.

   2.  Пастата се нанесува на сува кожа и се трие додека абразивот не ја извлече сета нечистотијата од порите.

   3.  Рацете се плакнат со ладна или млака вода.

   4.  Употреблива е во сите температурни услови, особено во зима кога кожата на рацете е ладна и чуствителна.

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  Ја чисти кожата на рацете и создава невидлив заштитен слој. Содржи лимонска киселина која ги дезинфицира рацете и им дава пријатен мирис. Се нанесува на суви раце и се плакне со ладна или млака вода. Содржи абразив титаниум диоксид (TiO2) кој брзо се разградува во водата по само 3 минути и не ги запушува одводите. Не содржи сапун, бази и силиконски масла. рН неутрална. Не ја загадува околината. Биоразградливо. Дераматолошки тестирано.

  Примена:

  Чистење и заштита на раце

  Упатство за употреба:

  1.  Со дозер се регулира количеството на паста. 6 грама паста се доволни за едно миење на многу нечисти раце.

  2.  Пастата се нанесува на сува кожа и се трие додека абразивот не ја извлече сета нечистотијата од порите.

  3.  Рацете се плакнат со ладна или млака вода.

  4.  Употреблива е во сите температурни услови, особено во зима кога кожата на рацете е ладна и чуствителна.

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија