Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  MULTICLEAN, 400ml

  MULTICLEAN е средство за чистење и привремено подмачкување во физиолошки и еколошки чувствителни зони. Може да се користи во простории каде што се произведуваат или складираат прехрамбени производи. Ова средство пружа работа без опасност со одлично својство за чистење, одмастување и отстранување на масло, смоласти наслаги и остатоци од силикон. Поседува добра компатибилност со различни материјали и не содржи штетни материјали како што се F+, F, N, Xi, ацетон, силикон и AOX.
  Каталошки број: 08901096
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  За чистење без остатоци и обезмастување при монтажа и одржување на машини, агрегати и алати во критични области во печатарска и индустрија за хартија, како и во области каде употребата на лесно запаливи чистачи е недозволена. Ги чисти и разлага нечистотиите од остатоци на масла, слоеви од смола и силикон. NSF -Н1 регистриран. Посебно употребливо во физиолошки и еколошки чуствителни средини. Компатибилно е со повеѓе материјали. Не содржи ацетон, силикон и АОХ.

  Упатство за употреба:

  Деловите кои ги чистиме да се испрскаат со средството на растојание од 20 см  и да се остави да се исуши.

  ВНИМАНИЕ: Во случај на подмачкување во средини за производство или чување храна , да се употреби минимално потребна количина средство. Боцата е под притисок. Да не се изложува на температура над 50 С. Да се чува на

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  За чистење без остатоци и обезмастување при монтажа и одржување на машини, агрегати и алати во критични области во печатарска и индустрија за хартија, како и во области каде употребата на лесно запаливи чистачи е недозволена. Ги чисти и разлага нечистотиите од остатоци на масла, слоеви од смола и силикон. NSF -Н1 регистриран. Посебно употребливо во физиолошки и еколошки чуствителни средини. Компатибилно е со повеѓе материјали. Не содржи ацетон, силикон и АОХ.

  Упатство за употреба:

  Деловите кои ги чистиме да се испрскаат со средството на растојание од 20 см  и да се остави да се исуши.

  ВНИМАНИЕ: Во случај на подмачкување во средини за производство или чување храна , да се употреби минимално потребна количина средство. Боцата е под притисок. Да не се изложува на температура над 50 С. Да се чува на