Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Multi, масло во спреј за одржување, 400 ml

  440 ден со ДДВ
  0 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  Универзалното масло за одржување се користи за 5 различни области на примена. Отстранува `рѓа и корозија со своето брзо продирање, подмачкува и спречува крцкање и шкрипење, намалувајќи го триењето и оптоварувањето во подвижните споеви кои се подмачкуваат. Ова средство ефикасно продира во нечистотиите, остатоците од масти и масла за подмачкување, ја отфрла водата и влагата и пружа добра електро-проводливост на електро-контактите. Не содржи смоли, киселини, силикон и не оштетува гума, боја и пластика.

  Документи
  Каталошки број: 089305540
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Својства и начин на делување:

  Минерално масло за демонтажа на заглавени споеви, подмачкување, чистење и заштита на метални делови и електрични компоненти од влага и корозија. Одличните капиларни својства и ефектот на ладење до -30°C (важи само за спреј боцата) овозможуваат брзо и лесно продирање во корозијата, а со тоа и олабавување на кородираните споеви. Како чистач ги отстранува нечистотиите, остатоците од маст и масла.Со формирање на тенок вискозен заштитен филм ефикасно ја отстранува влагата, штити од корозија, го отстранува шкрипењето, го смалува триењето и абењето. Не содржи смола, киселина и силикон. Не оштетува гума, боја и пластика. Температура на примена -30°C до +130°C.

  Упатство за употреба:

  Независно од примената, пред употреба добро протресе ја боцата. Работна температура: од -10°C до +40°C. 

  За демонтажа /олабавување

  1.  Испрскајте го местото кое се третира на оддалеченост од 15 -20 cm во траење од 5 -10 секунди.

  2.  Оставете средството да делува 3 до 4 минути, а потоа одвојте го спојот со соодветен алат.

  3.  Во зависност од интензитетот на корозијата и запекувањето, по потреба, повторете ја постапката и/или продолжете го времето на делување 5 до 10 минути.

  За чистење /одмастување

  1.  Испрскајте директно на третираната површина и оставете кратко да делува.

  2.  Пребришете со сува крпа. 

  За подмачкување и заштита од корозија

  1.  Прскајте директно на третираната површина/механизмот, кај што е возможно на растојание од 20 до 30 сm, за постигнување на еднаков, рамномерен, постојан филм.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боцата да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Да се чува подалеку од оксидациони и самозапаливи материјали, одвоено од храна и пијалоци.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Минерално масло за демонтажа на заглавени споеви, подмачкување, чистење и заштита на метални делови и електрични компоненти од влага и корозија. Одличните капиларни својства и ефектот на ладење до -30°C (важи само за спреј боцата) овозможуваат брзо и лесно продирање во корозијата, а со тоа и олабавување на кородираните споеви. Како чистач ги отстранува нечистотиите, остатоците од маст и масла.Со формирање на тенок вискозен заштитен филм ефикасно ја отстранува влагата, штити од корозија, го отстранува шкрипењето, го смалува триењето и абењето. Не содржи смола, киселина и силикон. Не оштетува гума, боја и пластика. Температура на примена -30°C до +130°C.

  Упатство за употреба:

  Независно од примената, пред употреба добро протресе ја боцата. Работна температура: од -10°C до +40°C. 

  За демонтажа /олабавување

  1.  Испрскајте го местото кое се третира на оддалеченост од 15 -20 cm во траење од 5 -10 секунди.

  2.  Оставете средството да делува 3 до 4 минути, а потоа одвојте го спојот со соодветен алат.

  3.  Во зависност од интензитетот на корозијата и запекувањето, по потреба, повторете ја постапката и/или продолжете го времето на делување 5 до 10 минути.

  За чистење /одмастување

  1.  Испрскајте директно на третираната површина и оставете кратко да делува.

  2.  Пребришете со сува крпа. 

  За подмачкување и заштита од корозија

  1.  Прскајте директно на третираната површина/механизмот, кај што е возможно на растојание од 20 до 30 сm, за постигнување на еднаков, рамномерен, постојан филм.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боцата да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Да се чува подалеку од оксидациони и самозапаливи материјали, одвоено од храна и пијалоци.