Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  За жал, овој производ не е повеќе достапен.

  Моторна косилка FLM511KM

  22.900 ден со ДДВ
  0 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  FLM511KM е модел на самоодна косилка со која секогаш ќе го имате наједноставниот и најбрзиот тревник уреден како фудбалско игралиште. Голема корпа за трева, капацитет до 60l, овозможува намалување на прекините поради празнење, на оваа косилка до корпата има и можност за празнење од страна. За брзината на работа придонесува и фактот што оваа машина има ширина на сечење од 51 cm. Висината на сечењето можете да ја прилагодите според личните афинитети, бидејќи овој модел овозможува прилагодување на висината на 6 нивоа, од 2,5 cm до 7,5 cm. Идеален е за површини до 1500м2. Четиритактниот FARM мотор од 170cc ја прави оваа косилка моќна и доверлива. Куќиштето е метално, големина 20” со вграден конектор за самоплакнење.

  Документи
  Каталошки број: FLM511KM
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Спецификации на производот
  ИмеВредност
  Висина на косење2,5-7,5 cm, централно прилагодување на висината во 6 степени
  Димензија на тркала7”(предни)/9”(задни) тркала
  Зафатнина170cc
  Колектор за трева60L
  Куќиште20”метално куќиште
  Мобилностсамоодна
  МоторY170V OHV, четиритактен
  Моќност2,9 kW
  Површина на косење1500 m2
  Резервоар за гориво1,0L
  Резервоар за масло0,5L
  Собирачисфрлање одзади (корпа), исфрлање од страна
  Ширина на сечење51cm
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Висина на косење2,5-7,5 cm, централно прилагодување на висината во 6 степени
  Димензија на тркала7”(предни)/9”(задни) тркала
  Зафатнина170cc
  Колектор за трева60L
  Куќиште20”метално куќиште
  Мобилностсамоодна
  МоторY170V OHV, четиритактен
  Моќност2,9 kW
  Површина на косење1500 m2
  Резервоар за гориво1,0L
  Резервоар за масло0,5L
  Собирачисфрлање одзади (корпа), исфрлање од страна
  Ширина на сечење51cm