Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Моторна косилка FLM461SKM

  18.900 ден со ДДВ
  0 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  Запремнина - 145cc Јачина на мотор - 2.6 kW Куќиште - метално Ширина на сечење - 46cm Колектор за трева - 65L Резервоар за гориво - 1L Резервоар за масло - 0,6L Површина на косење - 1100 m2 Димензија на тркала - 7(предни)/(задни) Само-плакнење - фабрички вграден конектор на куќиштето Висина на косење - 2,5-7,5cm, висинско подесување на 6-нивоа

  Документи
  Каталошки број: FLM461SKM
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  FLM461SKM е модел на самоодна косилка со која секогаш ќе го имате наједноставниот и најбрзиот тревник уреден како фудбалско игралиште. Големата корпа за тревник, со капацитет до 65lовозможува да прекинете помалку работа поради празнење, на оваа косилка покрај корпата има можност и за празнење од страна. Можете да ја прилагодите висината на сечењето според личните афинитети, бидејќи овој модел овозможува прилагодување на висината на 6 нивоа, од 2,5 cm до 7,5 cm . Идеален е за површини до 1100 m2 . Четиритактен FARM мотор со капацитет од 145cc ја прави оваа косилка моќна и доверлива. Куќиштето е метално, големина „18“ со вграден конектор за самоплакнење.

  Спецификации на производот
  ИмеВредност
  Висина на косење2,5-7,5cm, централно прилагодување на висината во 6 степени
  Димензија на тркала7”(предни)/8”(задни) тркала
  Зафатнина145cc
  Колектор за трева65L
  Куќиште18”метално куќиште
  Мобилностсамоодна
  МоторY145V, четиритактен
  Моќност2,6 kW
  Површина на косење1100 m2
  Резервоар за гориво1,0L
  Резервоар за масло0,5L
  Самоплакнењефабрички поставен конектор на куќиштето
  Собирачисфрлање одзади (корпа), исфрлање од страна
  Ширина на сечење46cm
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  FLM461SKM е модел на самоодна косилка со која секогаш ќе го имате наједноставниот и најбрзиот тревник уреден како фудбалско игралиште. Големата корпа за тревник, со капацитет до 65lовозможува да прекинете помалку работа поради празнење, на оваа косилка покрај корпата има можност и за празнење од страна. Можете да ја прилагодите висината на сечењето според личните афинитети, бидејќи овој модел овозможува прилагодување на висината на 6 нивоа, од 2,5 cm до 7,5 cm . Идеален е за површини до 1100 m2 . Четиритактен FARM мотор со капацитет од 145cc ја прави оваа косилка моќна и доверлива. Куќиштето е метално, големина „18“ со вграден конектор за самоплакнење.

  Спецификации на производот
  Висина на косење2,5-7,5cm, централно прилагодување на висината во 6 степени
  Димензија на тркала7”(предни)/8”(задни) тркала
  Зафатнина145cc
  Колектор за трева65L
  Куќиште18”метално куќиште
  Мобилностсамоодна
  МоторY145V, четиритактен
  Моќност2,6 kW
  Површина на косење1100 m2
  Резервоар за гориво1,0L
  Резервоар за масло0,5L
  Самоплакнењефабрички поставен конектор на куќиштето
  Собирачисфрлање одзади (корпа), исфрлање од страна
  Ширина на сечење46cm