Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Моторна косилка FLM420K

  13.950 ДЕН со ДДВ
  Малата тежина го овозможува полесно маневрирање на косилката, па средувањето на вашиот тревникот ќе ви биде задоволство, а не напор. Препорачаната работна површина за овој модел е до 800m2. Ширината на косење е 42см додека висината може да се прилагоди со помош на централно 6-степено ниво на прилагодување (2,5-7,5 см). Корпата за собирање трева има капацитет од 45л. Овој модел користи четворотактен мотор со запремнина од 99 cc. Предните тркала се со дијаметар од 6 ", а задните 7".
  Каталошки број: FLM420K
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Начин на движењетуркачка
  Вид на моторT100V
  Мотор4-тактен
  Куќиште17”метално куќиште
  Димензија на тркала6”(предни)/7”(задни) тркала
  Ширина на сечењето42cm
  Висинско прилагодување2,5-7,5cm, 6-степено висинско централно прилагодување
  Собирачисфрлување позади (корпа)
  Колектор45L
  Само-плакнењефабрички вграден конектор на куќиштето
  Резервоар за гориво0,8L
  Резервоар за масло0,45L
  Површина на косење800 m2
  Кубикажа99cc
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Начин на движењетуркачка
  Вид на моторT100V
  Мотор4-тактен
  Куќиште17”метално куќиште
  Димензија на тркала6”(предни)/7”(задни) тркала
  Ширина на сечењето42cm
  Висинско прилагодување2,5-7,5cm, 6-степено висинско централно прилагодување
  Собирачисфрлување позади (корпа)
  Колектор45L
  Само-плакнењефабрички вграден конектор на куќиштето
  Резервоар за гориво0,8L
  Резервоар за масло0,45L
  Површина на косење800 m2
  Кубикажа99cc