Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Моторна косилка FLM420K

  13.900 ДЕН со ДДВ
  0 ДЕН со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  producttemplate.offerisvalid

  producttemplate.offerisvalidfrom producttemplate.offerisvalidto

  Малата тежина го овозможува полесно маневрирање на косилката, па средувањето на вашиот тревникот ќе ви биде задоволство, а не напор. Препорачаната работна површина за овој модел е до 800m2. Ширината на косење е 42см додека висината може да се прилагоди со помош на централно 6-степено ниво на прилагодување (2,5-7,5 см). Корпата за собирање трева има капацитет од 45л. Овој модел користи четворотактен мотор со запремнина од 99 cc. Предните тркала се со дијаметар од 6 ", а задните 7".
  Каталошки број: FLM420K
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Quantity

  Pack.

  1 pc
  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.
  Спецификации на производот
  ИмеВредност
  Начин на движењетуркачка
  Вид на моторT100V
  Мотор4-тактен
  Куќиште17”метално куќиште
  Димензија на тркала6”(предни)/7”(задни) тркала
  Ширина на сечењето42cm
  Висинско прилагодување2,5-7,5cm, 6-степено висинско централно прилагодување
  Собирачисфрлување позади (корпа)
  Колектор45L
  Само-плакнењефабрички вграден конектор на куќиштето
  Резервоар за гориво0,8L
  Резервоар за масло0,45L
  Површина на косење800 m2
  Кубикажа99cc
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Спецификации на производот
  Начин на движењетуркачка
  Вид на моторT100V
  Мотор4-тактен
  Куќиште17”метално куќиште
  Димензија на тркала6”(предни)/7”(задни) тркала
  Ширина на сечењето42cm
  Висинско прилагодување2,5-7,5cm, 6-степено висинско централно прилагодување
  Собирачисфрлување позади (корпа)
  Колектор45L
  Само-плакнењефабрички вграден конектор на куќиштето
  Резервоар за гориво0,8L
  Резервоар за масло0,45L
  Површина на косење800 m2
  Кубикажа99cc