Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Момент клуч 1/4", 4-20 Nm

  12.169 ден со ДДВ
  12.169 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote
  Каталошки број: 0714720020
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Количина

  Пакување

  1 pc
  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Прифат

  1/4 inch

  Мин/Мах момент на затегање Nm

  4-20 Nm

  Мин/Мах момент на затегање Nm Ibf

  40-180 lbf.in

  Скала со вредност на вртежниот момент

  1 Nm

  ISO

  DIN EN ISO 6789-1:2017

  (L1)

  220 mm

  (L2)

  205 mm

  (B1)

  17 mm

  (B2)

  25 mm

  (D1)

  40 mm

   

  • Точност од ± 3% од поставената вредност, во согласност со DIN EN ISO 6789: 2003 година
  • Едноставно и прецизно поставување со вртење на рачката
  • Со фино запчеста глава за крцкалка (72 заби) за работа на најтесни места
  • Скалирање во Nm и исто така во Ibf.in.
  • Акустичното и опипливо активирање на вртежниот момент спречува прекумерно затегнување на завртките       
  • Со сертификат за калибрација
  • 72 заби
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Прифат

  1/4 inch

  Мин/Мах момент на затегање Nm

  4-20 Nm

  Мин/Мах момент на затегање Nm Ibf

  40-180 lbf.in

  Скала со вредност на вртежниот момент

  1 Nm

  ISO

  DIN EN ISO 6789-1:2017

  (L1)

  220 mm

  (L2)

  205 mm

  (B1)

  17 mm

  (B2)

  25 mm

  (D1)

  40 mm

   

  • Точност од ± 3% од поставената вредност, во согласност со DIN EN ISO 6789: 2003 година
  • Едноставно и прецизно поставување со вртење на рачката
  • Со фино запчеста глава за крцкалка (72 заби) за работа на најтесни места
  • Скалирање во Nm и исто така во Ibf.in.
  • Акустичното и опипливо активирање на вртежниот момент спречува прекумерно затегнување на завртките       
  • Со сертификат за калибрација
  • 72 заби