Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Леплив подмачкувач HHS ® 2000 PLUS, 400ml

  1.156 ден со ДДВ
  1.156 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  Карактеристики:

  • Универзално, синтетичко масло за подмачкување со високи перформанси и екстремна отпорност на адхезија и притисок, благодарение на додавањето на бор нитрид.
  • Сигурна заштита од абење
  • идеално погоден за прехранбената индустрија.
  • За професионална употреба кај апликации со висок притисок, под високи центрифугални сили или над глава, како што се жичени кабли (сајли), завртки, спојници, шарки, лизгачки шини, запчаници и отворени запчаници.
  • Температурно отпорен од -40оC  до +1000оC
  Документи
  Каталошки број: 0893106203
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Масло за подмачкување отпорно на висок притисок со одлични лепливи својства.

  Универзален, синтетички леплив подмачкувач со високи перформанси со извонредни својства за подмачкување благодарение на додавањето на бор нитрид.

  Екстремна отпорност на адхезија и притисок.

  Исклучително добрата адхезија веднаш при прскањето спречува формирање на капки и контаминација, а во исто време нуди исклучително добра отпорност на притисок.

  Борниот нитрид овозможува широк температурен опсег и долготраен ефект на подмачкување. Ако подмачкувањето на маслото се прекине на повисоки температури (над 180°C), борниот нитрид го презема подмачкувањето до 1000°C (суво подмачкување).

  Без микропластика
  Без силикон, смола, киселина и n-хексан

  Забелешка

  Лубрикантот не е штетен по здравјето, што го прави идеално погоден за прехранбената индустрија.

  Упатствата за употреба се препораки засновани на тестовите што ги направивме и на нашето искуство; направете свои тестови пред секоја апликација. Поради големиот број на апликации и услови за складирање и обработка, ние не преземаме никаква одговорност за одреден резултат на апликацијата.

  Област на апликација

  За професионална употреба во апликации со висок притисок, под високи сили на исфрлање или над глава, како што се на Bowden кабли, завртки, спојници, шарки, лизгачки шини, запчаници, лавици со заби или отворени запчаници.

  Инструкции

   

  Добро протресете ја конзервата пред употреба. Темелно претходно исчистете ги деловите што треба да се третираат. Потоа испрскајте на исчистената површина.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Масло за подмачкување отпорно на висок притисок со одлични лепливи својства.

  Универзален, синтетички леплив подмачкувач со високи перформанси со извонредни својства за подмачкување благодарение на додавањето на бор нитрид.

  Екстремна отпорност на адхезија и притисок.

  Исклучително добрата адхезија веднаш при прскањето спречува формирање на капки и контаминација, а во исто време нуди исклучително добра отпорност на притисок.

  Борниот нитрид овозможува широк температурен опсег и долготраен ефект на подмачкување. Ако подмачкувањето на маслото се прекине на повисоки температури (над 180°C), борниот нитрид го презема подмачкувањето до 1000°C (суво подмачкување).

  Без микропластика
  Без силикон, смола, киселина и n-хексан

  Забелешка

  Лубрикантот не е штетен по здравјето, што го прави идеално погоден за прехранбената индустрија.

  Упатствата за употреба се препораки засновани на тестовите што ги направивме и на нашето искуство; направете свои тестови пред секоја апликација. Поради големиот број на апликации и услови за складирање и обработка, ние не преземаме никаква одговорност за одреден резултат на апликацијата.

  Област на апликација

  За професионална употреба во апликации со висок притисок, под високи сили на исфрлање или над глава, како што се на Bowden кабли, завртки, спојници, шарки, лизгачки шини, запчаници, лавици со заби или отворени запчаници.

  Инструкции

   

  Добро протресете ја конзервата пред употреба. Темелно претходно исчистете ги деловите што треба да се третираат. Потоа испрскајте на исчистената површина.