Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Лепак во спреј 500ml

  1.601 ДЕН со ДДВ
  0 ДЕН со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  producttemplate.offerisvalid

  producttemplate.offerisvalidfrom producttemplate.offerisvalidto

  Лепак во спреј со моментална висока сила на лепење, создава тенка облога, се користи за впивливи подлоги. Овој лепак трајно и цврсто лепи во речиси сите подрачја на примена. Лепи материјали како што се плута, стиропор, дрво, метал, хартија.
  Каталошки број: 0890100055
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Quantity

  Pack.

  1 pc
  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Хемиска основа: Стирен бутадиен гума (ЅВR). Трајно и брзо лепи вештачки материјали, пенасти материјали, плута, фолии, метал, дрво, хартија и полистирол, како еден со друг, така и меѓусебно. Трајно и цврсто лепење, постојано на високи температури. Поради брзото сушење, залепениот материјал по кратко време може да се оптовари и обработува. Не содржи силикон. Температурна постојаност: од -40°C до +80°C. Потребното време на сушење зависи од подлогата, материјалот и температурата и изнесува од 10 до 15 минути.

  Примена:

  Лепење

  Упатство за употреба:

  1.  Работната температура на лепилото и материјалот треба да биде помеѓу 18°C и 25°C.

  2.  Исчистете ги, одмастете ги и исушете ги површините кои ги лепите, а околните површини заштитете ги со хартија.

  3.  Пред употреба добро протресете ја боцата.

  4.  Боцата држете ја во вертикална положба и прскајте на растојание од 15 до 25 cm. Нанесете рамномерен слој од лепилото по целата површина. 5.  Пред да ги составите деловите, почекајте растворувачот да испари (5-15 min).

  Напомена: На впивлливи подлоги нанесете повеќе од еден слој.

  6.  По употреба, превтрете ја боцата наопаку и прскајте се додека млазницата не се испразни (околу 2 секунди).

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не е погодно за лепење на мек РVС и РVС фолија. Боцaта е под притисок, да не се изложува на температура поголема од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Хемиска основа: Стирен бутадиен гума (ЅВR). Трајно и брзо лепи вештачки материјали, пенасти материјали, плута, фолии, метал, дрво, хартија и полистирол, како еден со друг, така и меѓусебно. Трајно и цврсто лепење, постојано на високи температури. Поради брзото сушење, залепениот материјал по кратко време може да се оптовари и обработува. Не содржи силикон. Температурна постојаност: од -40°C до +80°C. Потребното време на сушење зависи од подлогата, материјалот и температурата и изнесува од 10 до 15 минути.

  Примена:

  Лепење

  Упатство за употреба:

  1.  Работната температура на лепилото и материјалот треба да биде помеѓу 18°C и 25°C.

  2.  Исчистете ги, одмастете ги и исушете ги површините кои ги лепите, а околните површини заштитете ги со хартија.

  3.  Пред употреба добро протресете ја боцата.

  4.  Боцата држете ја во вертикална положба и прскајте на растојание од 15 до 25 cm. Нанесете рамномерен слој од лепилото по целата површина. 5.  Пред да ги составите деловите, почекајте растворувачот да испари (5-15 min).

  Напомена: На впивлливи подлоги нанесете повеќе од еден слој.

  6.  По употреба, превтрете ја боцата наопаку и прскајте се додека млазницата не се испразни (околу 2 секунди).

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не е погодно за лепење на мек РVС и РVС фолија. Боцaта е под притисок, да не се изложува на температура поголема од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).