Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Конвертор на корозија, 1 l

  2.950 ДЕН со ДДВ
  0 ДЕН со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  producttemplate.offerisvalid

  producttemplate.offerisvalidfrom producttemplate.offerisvalidto

  Конверторот на корозија директно продира во `рѓата и тоа низ површини кои пред тоа се исчистени од груби наслаги од `рѓа. Ова средство го претвора железо оксид во стабилен органски слој на темни и мазни површини. Дополнително изолира и не е штетен за околината. Може да се мачка, распрскува или нанесува со валјак, а после три часа од нанесувањето може да се премачка со вообичаени бои или да се прелакира. Конверторот на `рѓа има кремаста боја.
  Каталошки број: 0893110
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Quantity

  Pack.

  1 pc
  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Со хемиската реакција помеѓу танините присутни во средството и метал оксидот (корозијата) се создава Танин - стабилен, нарастворлив, плаво-црн, органско-метален комплекс, кој го спречува понатамошниот процес на корозија и создава оптимална подлога за последователно лакирање. Може да се лакира после 3 часа сушење. Средството е компатибилно со сите конвенционални завршни лакови. Особено е погодно за отстранување на корозија од метални и челични површини кои треба да се лакираат, а кај кои пескарење, фосфатирање и сличен начин на отстранување на корозија е неизводлив. Еколошки прифатливо и безбедно решение по околината и корисникот.

  Примена:

  Заштита од корозија 

  Упатство за употреба:

  1.  Подлогата мора да биде чиста, сува и одмастена. Претходно отстранете ја  корозијата, лакот и нечистотојата со челична четка или друго средство за стругање.

  2.  Рамномерно и без разлевање, нанесете тенок слој со помош на четка или валјак.

  3.  По 3 часа реакција, третираната површина може да ја лакирате со сите вообичаени видови лакови. Прелакирајте ја во рок од 48 часа.

  Напомена: Придржувајте се до пропишаното време на реакција. Површините кои не ги третирате заштитете ги со покривање.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Обработената површина да не се плакне со вода. Конверторот на корозија веднаш да се исплакне од лакирани површини кои не се  предмет на обработка. Да не се употребува при директно сончево влијание, на жешки површини над +40°C и во услови на замрзнување. По употреба алатот да се исчисти со вода. Да се чува од замрзнување, на температура од +8°C до +21°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Со хемиската реакција помеѓу танините присутни во средството и метал оксидот (корозијата) се создава Танин - стабилен, нарастворлив, плаво-црн, органско-метален комплекс, кој го спречува понатамошниот процес на корозија и создава оптимална подлога за последователно лакирање. Може да се лакира после 3 часа сушење. Средството е компатибилно со сите конвенционални завршни лакови. Особено е погодно за отстранување на корозија од метални и челични површини кои треба да се лакираат, а кај кои пескарење, фосфатирање и сличен начин на отстранување на корозија е неизводлив. Еколошки прифатливо и безбедно решение по околината и корисникот.

  Примена:

  Заштита од корозија 

  Упатство за употреба:

  1.  Подлогата мора да биде чиста, сува и одмастена. Претходно отстранете ја  корозијата, лакот и нечистотојата со челична четка или друго средство за стругање.

  2.  Рамномерно и без разлевање, нанесете тенок слој со помош на четка или валјак.

  3.  По 3 часа реакција, третираната површина може да ја лакирате со сите вообичаени видови лакови. Прелакирајте ја во рок од 48 часа.

  Напомена: Придржувајте се до пропишаното време на реакција. Површините кои не ги третирате заштитете ги со покривање.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Обработената површина да не се плакне со вода. Конверторот на корозија веднаш да се исплакне од лакирани површини кои не се  предмет на обработка. Да не се употребува при директно сончево влијание, на жешки површини над +40°C и во услови на замрзнување. По употреба алатот да се исчисти со вода. Да се чува од замрзнување, на температура од +8°C до +21°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).