Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Контакт спреј SL, 200 ml

  SL контакт спрејот помага кај проблеми при стартување, отстранување, спречување пречки и дефекти на електрични уреди предизвикани од влага. Овој спреј е провиден заштитен лак кој служи за изолирање жици и електро-приклучоци. Заштитува од кратки споеви и високонапонски и нисконапонски електрични кола. Има можност за отстранување на помали оштетувањан а изолацијата кај мотори и трансформатори. Исто така ги штити каблите на акумулаторите од корозија и влага. Има моќ за прилепување на метали како што се бакар, месинг, челик, алуминиум, хром, како и на површини од кожа, дрво или картон.
  Каталошки број: 089370
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Создава мазен и флексибилен електроизолационен слој кој ги штити контактите и електричните компоненти од кратки споеви. Штити од продирање вода, разблажени киселини и базни соединенија. Спречува кратки споеви кај високонапонски и нисконапонски уреди. Одлично прилепува на метали како што се бакар, месинг, челик, хром и алуминиум, како и на пластика, кожа, дрво и картон.

  Упатство за употреба:

  1.  Местото кое се третира треба да биде одмастено и суво. Евентуалната нечистотија отсранете ја со Контакт SW, арт. бр. 089365.

  2.  Пред употреба протресете ја боцата.

  3.  Рамномерно испрскајте ја површината која се заштитува на оддалеченост од 25 cm.

  4.  Оставете да се исуши.

  5.  По употреба, превтрете ја боцата наопаку и прскајте се додека вентилот не се испразни.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да не се прска на исталации кои се под напон. Во случај на осетливи пластики кои пукаат под напон (на пр. поликарбонат и полистирен), претходно да се тестира компатибилноста на спрејот. Боцaта е под притисок, да се чува подалеку од директно сончево зрачење и да не се изложува на температура поголема од +50°C. Да се чува на температура од +15°C до +25°C.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Создава мазен и флексибилен електроизолационен слој кој ги штити контактите и електричните компоненти од кратки споеви. Штити од продирање вода, разблажени киселини и базни соединенија. Спречува кратки споеви кај високонапонски и нисконапонски уреди. Одлично прилепува на метали како што се бакар, месинг, челик, хром и алуминиум, како и на пластика, кожа, дрво и картон.

  Упатство за употреба:

  1.  Местото кое се третира треба да биде одмастено и суво. Евентуалната нечистотија отсранете ја со Контакт SW, арт. бр. 089365.

  2.  Пред употреба протресете ја боцата.

  3.  Рамномерно испрскајте ја површината која се заштитува на оддалеченост од 25 cm.

  4.  Оставете да се исуши.

  5.  По употреба, превтрете ја боцата наопаку и прскајте се додека вентилот не се испразни.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да не се прска на исталации кои се под напон. Во случај на осетливи пластики кои пукаат под напон (на пр. поликарбонат и полистирен), претходно да се тестира компатибилноста на спрејот. Боцaта е под притисок, да се чува подалеку од директно сончево зрачење и да не се изложува на температура поголема од +50°C. Да се чува на температура од +15°C до +25°C.