Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Контакт спреј OS, 200 ml

  OS контакт спрејот помага кај проблеми при стартување, отстранување, спречување пречки и дефекти на електрични уреди предизвикани од влага. Служи за заштита на електро-контактите од оксидација. Ги штити од корозија новите контакти, прекинувачи и електромеханички делови, додека истовремено ги подмачкува сите делови на фините механизми. Со користење на овој спреј се отстрануваат нечистотии, смола, масла, остатоци од метал. Спрејот не содржи киселини и при сушење не создава наслаги на контактите.
  Каталошки број: 089361
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Штити и подмачкува контактни површини, прекинувачи и фини електромеханички механизми. Спречува создавање наслаги на контактите и го намалува триењето помеѓу две контактни површини, а со тоа го намалува и трошењето на контактниот метеријал. На тој начин ја подобрува и продожува трајноста како на новите, така и на користените контакти. Ги штити контактите од влага и корозија. Не содржи киселини и AOX. Не создава смолести наслаги.

  Упатство за употреба:

  1.  Применувајте го исклучиво на исклучени уреди.

  2.  Пред употреба добро протресете ја боцата.

  3.  Прскајте со помош на приложеното цевче.

  Напомена: Доколку средството го нанесувате на нови контакти, доволно е да испрскате само мала количина од спрејот. Доколку сакате да отстраните помали нечистотии, тогаш испрскајте обилно. Кај оксидирани контакти, контактите претходно третирајте ги со средство за отсранување на оксиди Контакт OL, арт. бр. 089360.

  4.  Почекајте растворувачот целосно да испари пред повторно вклучување на уредите.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да се употреба подалеку од отворен пламен. Да не се прска на исталации кои се под напон. Во случај на осетливи пластики, претходно да се тестира компатибилноста на спрејот. Боцaта е под притисок, да се чува подалеку од директно сончево зрачење и да не се изложува на температура поголема од +50°C.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Штити и подмачкува контактни површини, прекинувачи и фини електромеханички механизми. Спречува создавање наслаги на контактите и го намалува триењето помеѓу две контактни површини, а со тоа го намалува и трошењето на контактниот метеријал. На тој начин ја подобрува и продожува трајноста како на новите, така и на користените контакти. Ги штити контактите од влага и корозија. Не содржи киселини и AOX. Не создава смолести наслаги.

  Упатство за употреба:

  1.  Применувајте го исклучиво на исклучени уреди.

  2.  Пред употреба добро протресете ја боцата.

  3.  Прскајте со помош на приложеното цевче.

  Напомена: Доколку средството го нанесувате на нови контакти, доволно е да испрскате само мала количина од спрејот. Доколку сакате да отстраните помали нечистотии, тогаш испрскајте обилно. Кај оксидирани контакти, контактите претходно третирајте ги со средство за отсранување на оксиди Контакт OL, арт. бр. 089360.

  4.  Почекајте растворувачот целосно да испари пред повторно вклучување на уредите.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да се употреба подалеку од отворен пламен. Да не се прска на исталации кои се под напон. Во случај на осетливи пластики, претходно да се тестира компатибилноста на спрејот. Боцaта е под притисок, да се чува подалеку од директно сончево зрачење и да не се изложува на температура поголема од +50°C.