Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  HP средство за заптивање на системот за ладење на понови мотори 150ml

  Високоефикасно средство за заштита на разладниот систем во возила од понова генерација со ладилник со вкрстен проток
  Каталошки број: 5861500150
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Примена: Средството да се тури директно во разладната течност во системот кога моторот е загреан. Да се тура во експанзиониот сад само доколку од него протекува разладната течност. После тоа да се остави моторот да работи најмалку 10 минути, додека термостатот не се отвори и греењето не почне нормално да работи. Потоа да се исклучи моторот, повторно да се преконтролира течноста за ладење и по потреба да се дополни. Содржината на кантичката е доволна за 10 литри разладна течност.

  Карактеристики:

  • Заптива микропорозни места и отвори до 0,1 мм, кај микропропусни места на дихтунг на глава на цилиндер и приклучоци за црева.

  •  Обезбедува заптивање на системот и спречува губење на течноста за ладење во системот поради испарување.

  •  Превентива при секоја промена на течноста за ладење.

  • Применливо кај затворени системи на ладење.

  •  Погодно за сите вообичаени средства  за заштита од замрзнување и течности за ладење.

  Внимание: Вообичаените средства за заптивање на ладилници не смеат да се користат кај разладни системи со ладилник со вкрстен проток, бидејќи во тој случај доаѓа до зачепување на ладилникот, што предизвикува прекин на работата на дел од ладилникот кој може да доведе до дефект на моторот.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Примена: Средството да се тури директно во разладната течност во системот кога моторот е загреан. Да се тура во експанзиониот сад само доколку од него протекува разладната течност. После тоа да се остави моторот да работи најмалку 10 минути, додека термостатот не се отвори и греењето не почне нормално да работи. Потоа да се исклучи моторот, повторно да се преконтролира течноста за ладење и по потреба да се дополни. Содржината на кантичката е доволна за 10 литри разладна течност.

  Карактеристики:

  • Заптива микропорозни места и отвори до 0,1 мм, кај микропропусни места на дихтунг на глава на цилиндер и приклучоци за црева.

  •  Обезбедува заптивање на системот и спречува губење на течноста за ладење во системот поради испарување.

  •  Превентива при секоја промена на течноста за ладење.

  • Применливо кај затворени системи на ладење.

  •  Погодно за сите вообичаени средства  за заштита од замрзнување и течности за ладење.

  Внимание: Вообичаените средства за заптивање на ладилници не смеат да се користат кај разладни системи со ладилник со вкрстен проток, бидејќи во тој случај доаѓа до зачепување на ладилникот, што предизвикува прекин на работата на дел од ладилникот кој може да доведе до дефект на моторот.