Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  HHS Сув подмачкувач 400ml

  1.250 ДЕН со ДДВ
  Сувото средство за подмачкување HSS DRYLUBE на база на восок е отпорно на центрифугални сили, не паѓа кај брзоротирачките делови, незначително се прилепува на нечистотиите и штити од корозија. Ова средство обезбедува добро подмачкување во критични услови, тешко пристапни делови и продира во сите најтесни меѓупростори. Не ги оштетува повеќето пластични материјали и неутрално делува на лакирани подлоги. Ова средство е постојано на вода која прска и солена вода, слаби киселини и бази. Транспарентно е и не содржи силикон, смола и киселини.
  Каталошки број: 08931066
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Сув синтетички восок со одлични капиларни својства кој силно прилепува на површини. Особено е погоден за подмачкување на брзо ротирачки елементи, како што се синџири и делови на машини, жичани јажиња и сл. Продира и во најмалите процепи и стасува до тешко достапните места и со тоа обезбедува оптимална заштита од абење и корозија, формирајќи сув слој со РТFЕ. Благодарејќи на РТFЕ осигурува долготрајно подмачкување во отежнати услови на експлоатација. Постојан е на високи температури. Има одлична компатабилност со материјалите.Ги штити и негува прстенестите и Х-заптивките и не ги нагризува лакираните површини. Постојана е на прскање со солена вода, слаби киселини и базини соединенија. Не содржи силикон, смола и киселини. Постојана на температура од - 30°C до +100°C (краткотрајно до +180°C).

  Упатство за употреба:

  1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење .

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

  4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боците се под притисок. Да се заштитат од директна сончева светлина и да не се изложуваат на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Сув синтетички восок со одлични капиларни својства кој силно прилепува на површини. Особено е погоден за подмачкување на брзо ротирачки елементи, како што се синџири и делови на машини, жичани јажиња и сл. Продира и во најмалите процепи и стасува до тешко достапните места и со тоа обезбедува оптимална заштита од абење и корозија, формирајќи сув слој со РТFЕ. Благодарејќи на РТFЕ осигурува долготрајно подмачкување во отежнати услови на експлоатација. Постојан е на високи температури. Има одлична компатабилност со материјалите.Ги штити и негува прстенестите и Х-заптивките и не ги нагризува лакираните површини. Постојана е на прскање со солена вода, слаби киселини и базини соединенија. Не содржи силикон, смола и киселини. Постојана на температура од - 30°C до +100°C (краткотрајно до +180°C).

  Упатство за употреба:

  1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење .

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

  4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боците се под притисок. Да се заштитат од директна сончева светлина и да не се изложуваат на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија