Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  HHS Lube, синтетички подмачкувач во спреј OMC2, 500ml

  1.250 со ДДВ
  HSS LUBE е полутечна маст во спреј отпорна на високи температури со OMC2 технологија. Ова средство е отпорно на центрифугални сили и обезбедува исклучителна заштита од атмосферски влијанија и прашини. Благодарение на EP адитивот, исклучително е постојана на притисок и пружа неверојатна амортизација на вибрација и звук. Ја намалува температурата на триење и може да се користи во температурен опсег од -150 степени до +150 степени.
  Каталошки број: 08931065
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Високо квалитетна маст во спреј, со опал зелена боја, на база на минерално масло и литиумов сапун кој ја зголемува густината и ОМС2 (органо-метална компонента) како цврсто мазиво, кое осигурува долготраен ефект на подмачкување во отежнати услови на експлоатација. Дејствувањето на ОМС2 адитивот ја смалува температурата на триење и абење, а термопластичното рамнење на површините со ЕР адитивот осигурува постојаност при екстремни притисоци. Посебно е погодна за подмачкување на делови изложени на интензивни атмосферски влијанија. Обезбедува минимално насобирање на нечистотија и спречува навлегување на влага. Има добра компатабилност со материјалите. Постојана е на прскање со солена вода, слаби киселини и базини соединенија. Не содржи силикон, смола и киселини. Постојана на температура од - 25°C до +150°C (краткотрајно до +170°C).

  Упатство за употреба:

  1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење .

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

  4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боците се под притисок. Да се заштитат од директна сончева светлина и да не се изложуваат на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   Високо квалитетна маст во спреј, со опал зелена боја, на база на минерално масло и литиумов сапун кој ја зголемува густината и ОМС2 (органо-метална компонента) како цврсто мазиво, кое осигурува долготраен ефект на подмачкување во отежнати услови на експлоатација. Дејствувањето на ОМС2 адитивот ја смалува температурата на триење и абење, а термопластичното рамнење на површините со ЕР адитивот осигурува постојаност при екстремни притисоци. Посебно е погодна за подмачкување на делови изложени на интензивни атмосферски влијанија. Обезбедува минимално насобирање на нечистотија и спречува навлегување на влага. Има добра компатабилност со материјалите. Постојана е на прскање со солена вода, слаби киселини и базини соединенија. Не содржи силикон, смола и киселини. Постојана на температура од - 25°C до +150°C (краткотрајно до +170°C).

   Упатство за употреба:

   1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење .

   2.  Пред употреба протресе ја боцата.

   3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

   4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

   ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боците се под притисок. Да се заштитат од директна сончева светлина и да не се изложуваат на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  Високо квалитетна маст во спреј, со опал зелена боја, на база на минерално масло и литиумов сапун кој ја зголемува густината и ОМС2 (органо-метална компонента) како цврсто мазиво, кое осигурува долготраен ефект на подмачкување во отежнати услови на експлоатација. Дејствувањето на ОМС2 адитивот ја смалува температурата на триење и абење, а термопластичното рамнење на површините со ЕР адитивот осигурува постојаност при екстремни притисоци. Посебно е погодна за подмачкување на делови изложени на интензивни атмосферски влијанија. Обезбедува минимално насобирање на нечистотија и спречува навлегување на влага. Има добра компатабилност со материјалите. Постојана е на прскање со солена вода, слаби киселини и базини соединенија. Не содржи силикон, смола и киселини. Постојана на температура од - 25°C до +150°C (краткотрајно до +170°C).

  Упатство за употреба:

  1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење .

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

  4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боците се под притисок. Да се заштитат од директна сончева светлина и да не се изложуваат на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија