Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  HHS GREASE, 400ml

  1.250 со ДДВ
  HSS GREASE е повеќенаменска, висококвалитетна бела маст за долготрајно подмачкување со додаток на PTFE. Оваа маст извонредно заптива и штити од корозија, продирање на влага и нечистотии со што пружа исклучителна отпорност кон оксидација и продолжен интервал на подмачкување. Оваа маст е компатибилна со различни материјали, неутрална е кон лакирани површини, отпорана е на вода која прска и солена вода, слаби киселини и бази. Има брилијантна бела боја и не содржи силикон, смола и киселина.
  Каталошки број: 08931067
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Висококвалитетна бела маст во спреј на база на минерално масло и литиумов сапун кој ја зголемува густината на РТFЕ како цврсто средство за мачкање. Осигурува долготраен ефект на подмачкување во отежнати услови на експлоатација по губење на масниот мазивен филм. Формираниот масен мазивен филм, NLGI конзистенција 2, заптива од продирање влага и честички од нечистотии, а белата боја на филмот овозможува препознавање на подмачканите места при одржување и инспекција. Има одлична компатибилност со пластика и други материјали и неутрално се однесува кон лакираните површини. Постојана е на прскања со солена вода, слаби киселини и базни соединенија. Не содржи силикон, смола и киселина. Постојана при температура од - 15°C до +130°C (краткотрајно до +150°C).

  Упатство за употреба:

  1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење.

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

  4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

  ПРЕДУПРЕДУВАЕ: Боците се под притисок. Да се заштитат од директна сончева светлина и да не се изложуваат на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   Висококвалитетна бела маст во спреј на база на минерално масло и литиумов сапун кој ја зголемува густината на РТFЕ како цврсто средство за мачкање. Осигурува долготраен ефект на подмачкување во отежнати услови на експлоатација по губење на масниот мазивен филм. Формираниот масен мазивен филм, NLGI конзистенција 2, заптива од продирање влага и честички од нечистотии, а белата боја на филмот овозможува препознавање на подмачканите места при одржување и инспекција. Има одлична компатибилност со пластика и други материјали и неутрално се однесува кон лакираните површини. Постојана е на прскања со солена вода, слаби киселини и базни соединенија. Не содржи силикон, смола и киселина. Постојана при температура од - 15°C до +130°C (краткотрајно до +150°C).

   Упатство за употреба:

   1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење.

   2.  Пред употреба протресе ја боцата.

   3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

   4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

   ПРЕДУПРЕДУВАЕ: Боците се под притисок. Да се заштитат од директна сончева светлина и да не се изложуваат на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  Висококвалитетна бела маст во спреј на база на минерално масло и литиумов сапун кој ја зголемува густината на РТFЕ како цврсто средство за мачкање. Осигурува долготраен ефект на подмачкување во отежнати услови на експлоатација по губење на масниот мазивен филм. Формираниот масен мазивен филм, NLGI конзистенција 2, заптива од продирање влага и честички од нечистотии, а белата боја на филмот овозможува препознавање на подмачканите места при одржување и инспекција. Има одлична компатибилност со пластика и други материјали и неутрално се однесува кон лакираните површини. Постојана е на прскања со солена вода, слаби киселини и базни соединенија. Не содржи силикон, смола и киселина. Постојана при температура од - 15°C до +130°C (краткотрајно до +150°C).

  Упатство за употреба:

  1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење.

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

  4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

  ПРЕДУПРЕДУВАЕ: Боците се под притисок. Да се заштитат од директна сончева светлина и да не се изложуваат на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија