Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  HHS Fluid, 500ml

  1.250 со ДДВ
  HSS FLUID претставува течна маст во спреј со DUO-EFEKT со која се овозможува разлевање како масло и прилепување и постојаност како маст. Продира во процепи, штити од корозија и достига таму каде што претходната маст не можела. Оваа маст пружа долготрајно подмачкување на местото кое се подмачкува без отпаѓање. Има добра компатибилност со различни материјали, амортизира звук и вибрации. Отпорна е на вода која прска и солена вода, слаби киселини и бази. Има жолтеникава боја и не содржи силикон, смола и киселини.
  Каталошки број: 08931064
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Специјално средство за подмачкување, со жолта боја, со двоен ефект на делување, на база на полусинтетички масла и масти. Посебно погодно за тешко достапни места кои бараат подмачкување со масти. По нанесување, навлегува до саканото место како масло, а по испарување на растворувавачот остава силно прилепен филм од маст, со NLGI конзистенција 1, постојан на високи притисоци и центрифугална сила. Има одлични својства на пригушување. Компатабилно е со материјалите за изработка на прстенести и Х заптивки, како и со  вештачки материјали. Не нагризува лакирани површини. Содржи антикорозивна супстанца која овозможува постојаност на прскања со солена вода, слаби киселини и базни соединенија. Не содржи силикон, смола и киселина. Постојана при температура од - 25°C до +170°C (краткотрајно до +200°C).

  Упатство за употреба:

  1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење.

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

  4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боците се под притисок. Да се заштитат од директна сончева светлина и да не се изложуваат на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   Специјално средство за подмачкување, со жолта боја, со двоен ефект на делување, на база на полусинтетички масла и масти. Посебно погодно за тешко достапни места кои бараат подмачкување со масти. По нанесување, навлегува до саканото место како масло, а по испарување на растворувавачот остава силно прилепен филм од маст, со NLGI конзистенција 1, постојан на високи притисоци и центрифугална сила. Има одлични својства на пригушување. Компатабилно е со материјалите за изработка на прстенести и Х заптивки, како и со  вештачки материјали. Не нагризува лакирани површини. Содржи антикорозивна супстанца која овозможува постојаност на прскања со солена вода, слаби киселини и базни соединенија. Не содржи силикон, смола и киселина. Постојана при температура од - 25°C до +170°C (краткотрајно до +200°C).

   Упатство за употреба:

   1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење.

   2.  Пред употреба протресе ја боцата.

   3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

   4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

   ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боците се под притисок. Да се заштитат од директна сончева светлина и да не се изложуваат на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  Специјално средство за подмачкување, со жолта боја, со двоен ефект на делување, на база на полусинтетички масла и масти. Посебно погодно за тешко достапни места кои бараат подмачкување со масти. По нанесување, навлегува до саканото место како масло, а по испарување на растворувавачот остава силно прилепен филм од маст, со NLGI конзистенција 1, постојан на високи притисоци и центрифугална сила. Има одлични својства на пригушување. Компатабилно е со материјалите за изработка на прстенести и Х заптивки, како и со  вештачки материјали. Не нагризува лакирани површини. Содржи антикорозивна супстанца која овозможува постојаност на прскања со солена вода, слаби киселини и базни соединенија. Не содржи силикон, смола и киселина. Постојана при температура од - 25°C до +170°C (краткотрајно до +200°C).

  Упатство за употреба:

  1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење.

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

  4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боците се под притисок. Да се заштитат од директна сончева светлина и да не се изложуваат на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).