Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  HHS 5000, подмачкувач во спреј со PTFE, 500ml

  Синтетичкото средство за подмачкување во спреј HSS 5000 претставува синтетичко масло со PTFE кое е екстремно постојано на температура. Погодно е за тешко достапни места и достигнува таму каде што маслото мора да делува. Сигурно и долго штити од корозија, нема оксидација, нема остатоци од коксирање, не ја оштетува пластиката и заптивките и се однесува неутрално кон лакираните подлоги. Ова средство е постојано на вода која прска и солена вода, слаби киселини и бази. Транспарентно е и не содржи силикон, смола и киселини.
  Каталошки број: 08931063
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Потполно синтетичко, транспарентно масло со додаток на РТFЕ за заштита од оштетувања поради абење. Одлична температурна постојаност, екстремна капиларност на маслото и способност за долготрајно подмачкување со особини кои ги исполнуваат највисоките барања. Благодарение на подобрените капиларни особини стасува до сите тешко достапни места, а РТFЕ осигурува долготраен ефект на подмачкување и по пукање на претходно создадениот мазивен филм од маслото, при високи температури, околу +120°C.  Компатабилно е со материјалите за изработка на прстенести и Х заптивки, како и со  вештачки материјали. Не нагризува лакирани површини. Содржи антикорозивна супстанца која овозможува постојаност на прскања со солена вода, слаби киселини и базни соединенија. Не содржи силикон, смола и киселина. Постојано при температура од - 20°C до +200°C (краткотрајно до +250°C).

  Упатство за употреба:

  1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење.

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

  4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боците се под притисок. Да се заштитат од директна сончева светлина и да не се изложуваат на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Потполно синтетичко, транспарентно масло со додаток на РТFЕ за заштита од оштетувања поради абење. Одлична температурна постојаност, екстремна капиларност на маслото и способност за долготрајно подмачкување со особини кои ги исполнуваат највисоките барања. Благодарение на подобрените капиларни особини стасува до сите тешко достапни места, а РТFЕ осигурува долготраен ефект на подмачкување и по пукање на претходно создадениот мазивен филм од маслото, при високи температури, околу +120°C.  Компатабилно е со материјалите за изработка на прстенести и Х заптивки, како и со  вештачки материјали. Не нагризува лакирани површини. Содржи антикорозивна супстанца која овозможува постојаност на прскања со солена вода, слаби киселини и базни соединенија. Не содржи силикон, смола и киселина. Постојано при температура од - 20°C до +200°C (краткотрајно до +250°C).

  Упатство за употреба:

  1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење.

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

  4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боците се под притисок. Да се заштитат од директна сончева светлина и да не се изложуваат на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија