Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  HHS 2000, леплив одмачкувач во спреј

  Леплив подмачкувач во спреј претставува повеќенаменско, полусинтетичко масло за подмачкување отпорно на висок притисок.Поседува добра капиларност и подмачкува тешко достапни места кои истотака ги штити од корозија.Благодарејќи на добрата прилагодливост не доаѓа до исфрлање на маслото од ротирачките површини.Не оштетува пластични маси и е неутрален на лакирани подлоги.Ова средство е одпорно на солена вода,слаби киселини и бази. Има жолта боја и не содржи силикон, смоли и киселини.
  Поништи избор
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Полусинтетичко масло со жолта боја и со оптимално прилагодени својства за сигурно повеќенаменско подмачкување на делови изложени на високи притисоци. Создава активен слој кој силно прилепува на површините, кој не се кине под дејство на високи оптоварувања и не се губи кај ротирачки и вртливи делови. Со сигурност ги раздвојува двете контактни површини на телата и на тој начин пружа оптимална заштита од абење при високи притисоци. Средството има и одлични капиларни својства кои овозможуваат продирање и подмачкување во тесни процепи. Компатабилно е со материјалите за изработка на прстенести и Х заптивки, како и со  вештачки материјали. Не нагризува лакирани површини. Содржи антикорозивна супстанца која овозможува постојаност на прскања со солена вода, слаби киселини и базни соединенија. Не содржи силикон, смола и киселина. Постојано при температура од -35°C до +180°C (краткотрајно до +200°C).

  Упатство за употреба:

  1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење.

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

  4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боците се под притисок. Да се заштитат од директна сончева светлина и да не се изложуваат на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Полусинтетичко масло со жолта боја и со оптимално прилагодени својства за сигурно повеќенаменско подмачкување на делови изложени на високи притисоци. Создава активен слој кој силно прилепува на површините, кој не се кине под дејство на високи оптоварувања и не се губи кај ротирачки и вртливи делови. Со сигурност ги раздвојува двете контактни површини на телата и на тој начин пружа оптимална заштита од абење при високи притисоци. Средството има и одлични капиларни својства кои овозможуваат продирање и подмачкување во тесни процепи. Компатабилно е со материјалите за изработка на прстенести и Х заптивки, како и со  вештачки материјали. Не нагризува лакирани површини. Содржи антикорозивна супстанца која овозможува постојаност на прскања со солена вода, слаби киселини и базни соединенија. Не содржи силикон, смола и киселина. Постојано при температура од -35°C до +180°C (краткотрајно до +200°C).

  Упатство за употреба:

  1.  За оптимални и долготрајни резултати од подмачкувањето, површините кои се третираат, претходно исчистете ги од прашина, нечистотии, остатоци од масла и масти. Препорачуваме употреба на HHS Clean, арт. бр. 089310610 или Würth средства за монтажно чистење.

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го саканото место на оддалеченост од 15 cm.

  4.  Можно е накнадно подмачкување на деловите во текот на работата, но согласно соодветните пропишани сигурносни мерки.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боците се под притисок. Да се заштитат од директна сончева светлина и да не се изложуваат на температура повисока од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија