Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Epoxy стик за метал, 120g

  EPOXI STICK претставува маса за брза и едноставна поправка на површински оштетувања. Ова средство едноставно се применува, обезбедува висока цврстина и има широко подрачје на примена. EPOXI STICK е отпорен на температури до 300 степени и наменет е за поправки на системи за издувни гасови. Исто така може да се применуван а челик, поцинкуван лим, бакар, месинг, олово, хром. Пред употреба, површината на која се применува ова средство треба добро да се исчисти, да се исуши и да се одмасти со цел да се овозможи подобро прилепување. EPOXI STICK има сребрена боја и може да се премачкува со бои и лакови, а има и можност за понатамошна обработка по стврднувањето.
  Каталошки број: 0893449011
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Двокомпонентна епоксидна маса за гмечење во облик на стапче, за многу брза и едноставна поправка на оштетувања (дупки и пукнатини) на метално делови и површини изработени од конструкциски и нерѓосувачки челик, лиено железо, алуминиум, бакар, месинг, титаниум, олово и позинкуван лим. Стапчето се состои од две компоненти (јадро и одвивка) кои едноставно со гмечење се сооединуваат, со што отпочнува процесот на стврднување. Не содржи метално полнењеи нема магнетни својства. Одлично прилепува на сите површни. По стврднување, може да се лакира и да се обработува со бушење, режење, брусење, стругање и глодање.

  Боја: сребрена

  Димензии: 175 x 22 mm

  Отворено време за работа: 2-3 min (на 20°C)

  Понатамошна обработка: отприлика по 20 min (на 20°C)

  Време до конечна цврстина: околу 3 часа (на 20°C)

  Температурна отпорност: од -20°C до 120°C

  Цврстина на стегање: 6,4 N/mm²

  Shore D цврстина: 87

  Примена:

  Поправка и изработка на метални делови

  Упатство за употреба:

  Работна температура: +5°C до +25°C

  1.  Површината која се третира да се исчисти, одмасти и исуши. Препорачуваме употреба на Würth средствата за монтажно чистење

  2.  За подобро прилепување, исшмирглајте ја површната.

  3.  Отсечете со нож или откинете со рака потребна количина од стапчето за планираната поправка. Месете ја смесата со рака до потполно мешање на двете компоненти - изедначена боја на смесата.

  4.  Нанесете ја подготвената смеса на саканото место во рок од 2-3 min (20°C). За подобро моделирање навлажнете ги рацете со вода. Во процесот на нанесување, смесата не се лепи за раце, доколку рацете се влажни.

  5.  По стврднување, најмалку 20 минути (20°C), може да ја обработувате.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Во необработена состојба да се заштити од замрзнување и директна сончева светлина. При обработка, носете соодветни заштитни ракавици. Поради оптоварувања и самото место на примена на делот кој се поправа, советуваме претходно тестирање.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Двокомпонентна епоксидна маса за гмечење во облик на стапче, за многу брза и едноставна поправка на оштетувања (дупки и пукнатини) на метално делови и површини изработени од конструкциски и нерѓосувачки челик, лиено железо, алуминиум, бакар, месинг, титаниум, олово и позинкуван лим. Стапчето се состои од две компоненти (јадро и одвивка) кои едноставно со гмечење се сооединуваат, со што отпочнува процесот на стврднување. Не содржи метално полнењеи нема магнетни својства. Одлично прилепува на сите површни. По стврднување, може да се лакира и да се обработува со бушење, режење, брусење, стругање и глодање.

  Боја: сребрена

  Димензии: 175 x 22 mm

  Отворено време за работа: 2-3 min (на 20°C)

  Понатамошна обработка: отприлика по 20 min (на 20°C)

  Време до конечна цврстина: околу 3 часа (на 20°C)

  Температурна отпорност: од -20°C до 120°C

  Цврстина на стегање: 6,4 N/mm²

  Shore D цврстина: 87

  Примена:

  Поправка и изработка на метални делови

  Упатство за употреба:

  Работна температура: +5°C до +25°C

  1.  Површината која се третира да се исчисти, одмасти и исуши. Препорачуваме употреба на Würth средствата за монтажно чистење

  2.  За подобро прилепување, исшмирглајте ја површната.

  3.  Отсечете со нож или откинете со рака потребна количина од стапчето за планираната поправка. Месете ја смесата со рака до потполно мешање на двете компоненти - изедначена боја на смесата.

  4.  Нанесете ја подготвената смеса на саканото место во рок од 2-3 min (20°C). За подобро моделирање навлажнете ги рацете со вода. Во процесот на нанесување, смесата не се лепи за раце, доколку рацете се влажни.

  5.  По стврднување, најмалку 20 минути (20°C), може да ја обработувате.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Во необработена состојба да се заштити од замрзнување и директна сончева светлина. При обработка, носете соодветни заштитни ракавици. Поради оптоварувања и самото место на примена на делот кој се поправа, советуваме претходно тестирање.