Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Електрична брусилка EWS 26-230 CLASSIC

  15.490 ден со ДДВ
  0 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote
  p>Многу моќна брусалка со влезна моќност од 2600W со ротирачка рачка. Компактната алуминиумска брусна глава обезбедува голема издржливост додека може да пристапите до тесни простори. Мекиот старт го продолжува работниот век на машината, додека штитникот за брзо движење заштедува време при менување на процесот на обработка на материјалот. Ергономскиот дизајн и одличниот сооднос тежина-сила овозможуваат долготрајна работа. Гумата на кабелот го продолжува животниот век на кабелот во најсложените услови. Роторот заштитен со фиберглас обезбедува дополнителна заштита од метална прашина и струготини.
  Документи
  Каталошки број: 5717045010
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.
  • Моќност – 2.600W
  • Број на вртежи  - 6.000 o/min без потенциометар
  • Мак. Прифат на плочи – 230mm
  • Брзоподесив штитник
  • Заштита од рестарт
  • Куглични лежишта во главата на брусилката за долготрајност во проесот на брусење
  • Ротор заштитен од стакло пластика
  • Софт старт електроника за заштита на механички делови.
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Моќност – 2.600W
  • Број на вртежи  - 6.000 o/min без потенциометар
  • Мак. Прифат на плочи – 230mm
  • Брзоподесив штитник
  • Заштита од рестарт
  • Куглични лежишта во главата на брусилката за долготрајност во проесот на брусење
  • Ротор заштитен од стакло пластика
  • Софт старт електроника за заштита на механички делови.