Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  CUT+COOL паста за режење Perfect, 500ml

  CUT+COOL пастата за сечење и дупчење PERFECT се користи за тешки машински обработки на челик со голема цврстина на затегање, челик од топчести лежишта, CrNi легури, итн. Оваа паста пружа безбедна и ефикасна употреба, долг век на алатот, заштитува од корозија и може да се применува при заварување или како средство за подмачкување. Овој производ при употреба нема штетно влијание на работната површина и не содржи хлор, сулфур, фосфор, силикон, смоли и растворувачи.
  Каталошки број: 0893050010
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Пастата за сечење и дупчење посебно наменета за тешки машински обработки на челик со голема цврстина на затегање, алатни челици, челици за лежита на лагери, никел-хром легури итн. Одлични резултати и сигурна примена кај сите материјали и употреби. Обезбедува подолг век на алатот и висока заштита од корозија . Може да се користи при заварување без претходно чистење, доколку се користат мали количини. Во мали количини може да се користи и како подмачкувач. Овозможува лесна обработка на тврди челици со голема цврстина. Не содржи хлор, сулфур, фосфор, силикон и смоли. Не содржи растворувачи.

  Упатство за употреба:

  Едноставна употреба при обработка на хоризонтални и вертикални површини.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Пастата за сечење и дупчење посебно наменета за тешки машински обработки на челик со голема цврстина на затегање, алатни челици, челици за лежита на лагери, никел-хром легури итн. Одлични резултати и сигурна примена кај сите материјали и употреби. Обезбедува подолг век на алатот и висока заштита од корозија . Може да се користи при заварување без претходно чистење, доколку се користат мали количини. Во мали количини може да се користи и како подмачкувач. Овозможува лесна обработка на тврди челици со голема цврстина. Не содржи хлор, сулфур, фосфор, силикон и смоли. Не содржи растворувачи.

  Упатство за употреба:

  Едноставна употреба при обработка на хоризонтални и вертикални површини.