Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  CUT+COOL масло за режење и ладење, 400ml

  830 со ДДВ
  CUT+COOL универзалното масло за сечење и разладување се користи при рачни и средно-тешки машински обработки. Овој спреј заштитува и спречува лепење на обработуваниот дел за алат. Долготрајно штити од корозија без постапка на конверзација, додека толеранцијата на обработката е во рамките на тесно пропишаните граници.
  Каталошки број: 0893050004
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Масло за универзална примена, со ефект на ладење, за лесни и средно тешки машински обработки. Соодветно за нерѓочкувачки, високолегиран и конструкциски челик, обоени и племенити метали. Има одлични својства на продирање и во најмали пукнатини. Благодарение на особините за подмачкување го смалува триењето помеѓу алатот и настанатите струготини и така го спречува нивното лепење на ивиците на сечилото. Со тоа истовремено се намалува и температурата на алатот и струготините, што ја зголемува трајноста на алатот. Штити од корозија и може да послужи како краткотраен конзерванс. Не содржи хлор, силикон и супстанци што ги оштетуваат лакираните површини.

  Упатство за употреба:

  1.  Пред да го употребете алатот, испрскајте го средството на алатот по должина и длабочина на обработката.

  2.  Кога при обработката ќе дојде до испарување на средството од алатот (кога алатот ќе остане сув) повторете ја постапката на подмачкување.

  3.  На крајот од употребата алатот не треба да го одмастувате, туку само да ги остранатите механичките нечистотии.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боцата е под притисок, да се чува  подалеку од директно сончево зрачење и да не се изложува на температура поголема од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   Масло за универзална примена, со ефект на ладење, за лесни и средно тешки машински обработки. Соодветно за нерѓочкувачки, високолегиран и конструкциски челик, обоени и племенити метали. Има одлични својства на продирање и во најмали пукнатини. Благодарение на особините за подмачкување го смалува триењето помеѓу алатот и настанатите струготини и така го спречува нивното лепење на ивиците на сечилото. Со тоа истовремено се намалува и температурата на алатот и струготините, што ја зголемува трајноста на алатот. Штити од корозија и може да послужи како краткотраен конзерванс. Не содржи хлор, силикон и супстанци што ги оштетуваат лакираните површини.

   Упатство за употреба:

   1.  Пред да го употребете алатот, испрскајте го средството на алатот по должина и длабочина на обработката.

   2.  Кога при обработката ќе дојде до испарување на средството од алатот (кога алатот ќе остане сув) повторете ја постапката на подмачкување.

   3.  На крајот од употребата алатот не треба да го одмастувате, туку само да ги остранатите механичките нечистотии.

   ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боцата е под притисок, да се чува  подалеку од директно сончево зрачење и да не се изложува на температура поголема од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  Масло за универзална примена, со ефект на ладење, за лесни и средно тешки машински обработки. Соодветно за нерѓочкувачки, високолегиран и конструкциски челик, обоени и племенити метали. Има одлични својства на продирање и во најмали пукнатини. Благодарение на особините за подмачкување го смалува триењето помеѓу алатот и настанатите струготини и така го спречува нивното лепење на ивиците на сечилото. Со тоа истовремено се намалува и температурата на алатот и струготините, што ја зголемува трајноста на алатот. Штити од корозија и може да послужи како краткотраен конзерванс. Не содржи хлор, силикон и супстанци што ги оштетуваат лакираните површини.

  Упатство за употреба:

  1.  Пред да го употребете алатот, испрскајте го средството на алатот по должина и длабочина на обработката.

  2.  Кога при обработката ќе дојде до испарување на средството од алатот (кога алатот ќе остане сув) повторете ја постапката на подмачкување.

  3.  На крајот од употребата алатот не треба да го одмастувате, туку само да ги остранатите механичките нечистотии.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Боцата е под притисок, да се чува  подалеку од директно сончево зрачење и да не се изложува на температура поголема од +50°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија