Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  CU 800 спреј - подмачкувач 300 ml

  CU 800 e бакарно средство отпорно на висока температура кое служи за подмачкување и заштита од корозија, зарибување, ладно заварување и абење. Ова средство е отпорно на вода, бази, киселини, и има температурна отпорност во опсег од -20 степени до +1200 степени.Многу добро прилега на површините кои се подмачкуваат, како што се кочници, монтажни делови, полови на акумулатор, лежишта, лизгачки површини.
  Каталошки број: 0893800
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Благодарение на високата содржина на бакарни честички како цврсто мазиво, посебно е погодна за примена при екстремни услови на оптоварувања и температура од -40°C до + 1200°C. Постојана на вода, бази и киселини. Ја олеснува монтажата и демонтажата на навојни споеви. Спречува појава на „ладно заварување“ на различни материјали и штити од запекување, зарибување и корозија. Високата температурна отпорност и високата точка на капење (топење) ја прават бакарната маст идеална за употреба кај кочни компоненти. Може да се употребува на полови на акумулатор, заптивки (спречува запекување на крутите заптивки), навојни споеви, лежишта, вртливи споеви, зглобови, лизгачки површини итн.

  Упатство за употреба:

  1.  Темелно исчистете ги површините кои ги подмачкувате. Препорачуваме употреба на Würth средства за монтажно чистење.

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го третираното место рамномерно на оддалеченост од 20-30 cm.

  4.  Доколку користите туба или конзерва, нанесете го подмачкувачот рамномерно со четка на третираното место.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да не се прска, односно нанесува со четка на стаклени површини. Да не се користи кај сензорски систем за сопирање. Да не се изложува на температура повисока од +50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Благодарение на високата содржина на бакарни честички како цврсто мазиво, посебно е погодна за примена при екстремни услови на оптоварувања и температура од -40°C до + 1200°C. Постојана на вода, бази и киселини. Ја олеснува монтажата и демонтажата на навојни споеви. Спречува појава на „ладно заварување“ на различни материјали и штити од запекување, зарибување и корозија. Високата температурна отпорност и високата точка на капење (топење) ја прават бакарната маст идеална за употреба кај кочни компоненти. Може да се употребува на полови на акумулатор, заптивки (спречува запекување на крутите заптивки), навојни споеви, лежишта, вртливи споеви, зглобови, лизгачки површини итн.

  Упатство за употреба:

  1.  Темелно исчистете ги површините кои ги подмачкувате. Препорачуваме употреба на Würth средства за монтажно чистење.

  2.  Пред употреба протресе ја боцата.

  3.  Испрскајте го третираното место рамномерно на оддалеченост од 20-30 cm.

  4.  Доколку користите туба или конзерва, нанесете го подмачкувачот рамномерно со четка на третираното место.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да не се прска, односно нанесува со четка на стаклени површини. Да не се користи кај сензорски систем за сопирање. Да не се изложува на температура повисока од +50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Обратете внимание на ознаките за опасност. Носете соодветна заштитна опрема (ракавици, маска и очила).

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија