Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Чистач на системот за ладење на моторот, 250 ml

  Применливо кај сите типови на мотори со систем на ладење. Отстранува корозија и талог во кружниот тек на ладилникот. Исчистениот систем за ладење ја зголемува ефикасноста на моторот. Раствора остатоци од каменец. Новата течност за ладење е заштитена од остатоци на нечистотија.
  Поништи избор
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Примена: За санирање на неисправности и намалена ефикасност на системот за ладење, при поправка на ладилникот или други делови од системот за ладење.  Содржината од боцата да се додаде во течноста за ладење. Да се отворат вентилите за греење на внатрешниот простор на возилото. Да се остави моторот да работи на работна температура околу 30 минути. Талогот кој со помош на средството за чистење на ладилници ќе се раствори, задолжително мора добро да се измие со вода. Постапката на измивање се одвива без вадење на термостатот. Се препорачува деловите кои се нагризени од масло, како што се садот за изедначување и цревата за вода, да се заменат. После чистењето повторно да се наполни системот за ладење , а потоа да се осветли и да се провери неговата непропустливост.250 мл е доволно за 10 литри, 1000 мл   е доволно за 40 литри течност за ладење.

  Карактеристики: Отстранува наслаги во системот за ладење и го чисти од нечистотии. Пример: ефикасно отстранува нечистотии од масло во системот за ладење настанати како последица на оштетување на  дихтунгот на главата на моторот. Чистачот на системот за ладење исто така може да се користи како превентивна мерка пред секоја промена на течност за ладење. Средството не е погодно за употреба во секојдневната работа на возилото.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Примена: За санирање на неисправности и намалена ефикасност на системот за ладење, при поправка на ладилникот или други делови од системот за ладење.  Содржината од боцата да се додаде во течноста за ладење. Да се отворат вентилите за греење на внатрешниот простор на возилото. Да се остави моторот да работи на работна температура околу 30 минути. Талогот кој со помош на средството за чистење на ладилници ќе се раствори, задолжително мора добро да се измие со вода. Постапката на измивање се одвива без вадење на термостатот. Се препорачува деловите кои се нагризени од масло, како што се садот за изедначување и цревата за вода, да се заменат. После чистењето повторно да се наполни системот за ладење , а потоа да се осветли и да се провери неговата непропустливост.250 мл е доволно за 10 литри, 1000 мл   е доволно за 40 литри течност за ладење.

  Карактеристики: Отстранува наслаги во системот за ладење и го чисти од нечистотии. Пример: ефикасно отстранува нечистотии од масло во системот за ладење настанати како последица на оштетување на  дихтунгот на главата на моторот. Чистачот на системот за ладење исто така може да се користи како превентивна мерка пред секоја промена на течност за ладење. Средството не е погодно за употреба во секојдневната работа на возилото.

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија