Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Чистач на просторот за масло во моторот, 400 ml

  632 ден со ДДВ
  0 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote
  Средство за чистење на тековите на масло кај бензиски и дизел мотори . Го чисти моторот. Максимално искористување на капацитетот на моторот. Ја регулира емисијата на издувни гасови. Едноставна употреба.
  Документи
  Каталошки број: 5861310400
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Карактеристики: Брзо и неагресивно ги чисти моторот и маслените канали од внатре. Така исчистените мотори со новото масло се во можност да развијат полна снага. Не ги оштетува заптивките и семеринзите. Погодно за бензиски и дизел мотори. Ја оптимизира емисијата на издувни гасови. Погодно за мотори со катализатори. Ги ослободува зачепените прстени на клиповите. Едноставна употреба.

  •  Ја подобрува компресијата

  •  Ја оптимизира моќта на моторот

  •  Ја редуцира емисијата на штетни гасови

  •  Заштитува од корозија

  Примена: Погодно за сите минерални и синтетички масла.Додадете го средството во маслото додека моторот е топол. Запалете го моторот и оставете го да работи во место најмалку 10 минути. Потоа заменете го маслото и филтерот за масло.

  Предупредување: Не е погодно за  употреба на мотоцикли со „мокро квачило“ (во маслена када) кои имаат споен маслен систем.

   

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Карактеристики: Брзо и неагресивно ги чисти моторот и маслените канали од внатре. Така исчистените мотори со новото масло се во можност да развијат полна снага. Не ги оштетува заптивките и семеринзите. Погодно за бензиски и дизел мотори. Ја оптимизира емисијата на издувни гасови. Погодно за мотори со катализатори. Ги ослободува зачепените прстени на клиповите. Едноставна употреба.

  •  Ја подобрува компресијата

  •  Ја оптимизира моќта на моторот

  •  Ја редуцира емисијата на штетни гасови

  •  Заштитува од корозија

  Примена: Погодно за сите минерални и синтетички масла.Додадете го средството во маслото додека моторот е топол. Запалете го моторот и оставете го да работи во место најмалку 10 минути. Потоа заменете го маслото и филтерот за масло.

  Предупредување: Не е погодно за  употреба на мотоцикли со „мокро квачило“ (во маслена када) кои имаат споен маслен систем.