Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Безбоен лепак и заптивна маса

  720 со ДДВ
  Универзален лепак и заптивна маса на база на модификуван полимер. Целосно транспаретен, наменет за лепење на внатрешни елементи од стакло, изработка на рекламни паноа, за лепење на вентилациони отвори, монтажа на електро-канали, како и за други места каде што е потребен цврст, еластичен и целосно транспарентен спој.
  Каталошки број: 08932250
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Посебно погодно за употреба кај видливи споеви и преклопи кои се лепат и заптиваат. Може да се употребува на различни подлоги без прајмер. Моќно еластично лепило. Ги компензира дилатациите и вибрациите на деловите на кои е нанесен. Го апсорбира динамичкото оптоварување. Не предизвикува корозија. Содржи адитиви кои спречуваат појава на мувла. Не содржи изоцијанати и силикон.

  Време на формирање кора: 10 min. (на 23ºC и 50% рвв.)

  Истегнување до кинење: 250 %

  Температурна постојаност: од -40ºC до +90ºC

  Примена:

  Лепење и заптивање

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: При долготрајно изложување на UV зрачење, лепилото може да пожолти и да стане круто, особено ако се користи во надворешни услови.

  Не е погодно за споеви кои се изложени на постојани екстремни дилатации на материјалот, атмосферски влијанија, зрачење и обилни врнежи, особено во високоградба.

  Не е погодно за лепење на: PE, PMMA, PP, PTFE, силиконски гуми и пластифицирани материјали.  Може да се користи на обоени површини само ако бојата е потполно сува. Не е погодено за употреба на површини од вештачки смоли.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Својства и начин на делување:

   Посебно погодно за употреба кај видливи споеви и преклопи кои се лепат и заптиваат. Може да се употребува на различни подлоги без прајмер. Моќно еластично лепило. Ги компензира дилатациите и вибрациите на деловите на кои е нанесен. Го апсорбира динамичкото оптоварување. Не предизвикува корозија. Содржи адитиви кои спречуваат појава на мувла. Не содржи изоцијанати и силикон.

   Време на формирање кора: 10 min. (на 23ºC и 50% рвв.)

   Истегнување до кинење: 250 %

   Температурна постојаност: од -40ºC до +90ºC

   Примена:

   Лепење и заптивање

   ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: При долготрајно изложување на UV зрачење, лепилото може да пожолти и да стане круто, особено ако се користи во надворешни услови.

   Не е погодно за споеви кои се изложени на постојани екстремни дилатации на материјалот, атмосферски влијанија, зрачење и обилни врнежи, особено во високоградба.

   Не е погодно за лепење на: PE, PMMA, PP, PTFE, силиконски гуми и пластифицирани материјали.  Може да се користи на обоени површини само ако бојата е потполно сува. Не е погодено за употреба на површини од вештачки смоли.

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Својства и начин на делување:

  Посебно погодно за употреба кај видливи споеви и преклопи кои се лепат и заптиваат. Може да се употребува на различни подлоги без прајмер. Моќно еластично лепило. Ги компензира дилатациите и вибрациите на деловите на кои е нанесен. Го апсорбира динамичкото оптоварување. Не предизвикува корозија. Содржи адитиви кои спречуваат појава на мувла. Не содржи изоцијанати и силикон.

  Време на формирање кора: 10 min. (на 23ºC и 50% рвв.)

  Истегнување до кинење: 250 %

  Температурна постојаност: од -40ºC до +90ºC

  Примена:

  Лепење и заптивање

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: При долготрајно изложување на UV зрачење, лепилото може да пожолти и да стане круто, особено ако се користи во надворешни услови.

  Не е погодно за споеви кои се изложени на постојани екстремни дилатации на материјалот, атмосферски влијанија, зрачење и обилни врнежи, особено во високоградба.

  Не е погодно за лепење на: PE, PMMA, PP, PTFE, силиконски гуми и пластифицирани материјали.  Може да се користи на обоени површини само ако бојата е потполно сува. Не е погодено за употреба на површини од вештачки смоли.