Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Автоматска маска за заварување TRUECOLOR

  Маската за заварување True-Color е идеална за сите типови на заварување.
  Маската овозможува поставување на нивоа на заштита 4-8 и 9-13. Подобрениот контраст обезбедува вистинско препознавање на боите во сите услови заварување.

  Каталошки број: 0984700655
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Технички карактеристики          

  Видно поле: 100x65 mm

  Ниво на затемнување: 4

  DIN подесување: 4/4-8/9-13

  Оптичка класа: 1/1/1/1

  UV/IR заштита:  Ниво 16

  Сензор:  4 оптички сензори

  Oсетливост: Подесива од внатрешна страна

  Брзина на затемнување на сензор: 1/30,000s

  Брзина на осветлување на сензор: 0.3s-039s

  Напојување: Соларни келии + литиумска батерија

  Вклучување/исклучување: Aвтоматско

  Работна температура: -5ºC до + 55ºC

  Стандард: EN175, EN379, EN166

  Maтеријал: Високо отпорен Poliamid

  Teжина: 480g

  Примена: Маските за заварување со автоматско затемнување се дизајнирани да ги заштитат очите и лицето од искри, прскање и штетно зрачење при нормални услови на заварување.
  Заштита од заварување за процедури - REL, MIG/MAG, TIG итн.
  Нивото на затемнување може рачно да се прилагоди помеѓу 4-8/9-13.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Технички карактеристики          

  Видно поле: 100x65 mm

  Ниво на затемнување: 4

  DIN подесување: 4/4-8/9-13

  Оптичка класа: 1/1/1/1

  UV/IR заштита:  Ниво 16

  Сензор:  4 оптички сензори

  Oсетливост: Подесива од внатрешна страна

  Брзина на затемнување на сензор: 1/30,000s

  Брзина на осветлување на сензор: 0.3s-039s

  Напојување: Соларни келии + литиумска батерија

  Вклучување/исклучување: Aвтоматско

  Работна температура: -5ºC до + 55ºC

  Стандард: EN175, EN379, EN166

  Maтеријал: Високо отпорен Poliamid

  Teжина: 480g

  Примена: Маските за заварување со автоматско затемнување се дизајнирани да ги заштитат очите и лицето од искри, прскање и штетно зрачење при нормални услови на заварување.
  Заштита од заварување за процедури - REL, MIG/MAG, TIG итн.
  Нивото на затемнување може рачно да се прилагоди помеѓу 4-8/9-13.