Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Апарат за заварување MIG/MAG 250

  87.190 со ДДВ
  Апаратот за заварување MIG / MAG 250 е дигитално контролиран инвертер со најнова технологија IGBT, овозможувајќи му да работи непречено при големи варијации на напон. Овој апарат е наменет за MAG заварување на конструкциски челик со можност за MIG заварување на прохромски челици и алуминиумски метали со дебелина преку 2 мм. Овој 2во1 апарат има можност за заварување во режим MIG / MAG и rel. Функцијата NO GAS му дава можност за заварување со полнета жица без дополнителен гас, а исто така има и EURO ПРИКЛУЧОК со горилник Abicor Binzel MB24KD. Апаратот за заварување MIG / MAG 250, исто така, се карактеризира со прецизно прилагодување на индукцијата, што му овозможува на заварувачот да постигне квалитетно заварување со минимално "прскање" на жицата, што стандардните MIG апарати го немаат. Апаратот има и изолација од класа F, која му овозможува да работи со електрични компоненти до 155 степени, и користи D300 жица во котур со тежина од 15 кг. “
  Каталошки број: 5952001250
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

      ВИДЕО:     

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Тип на заварувањеMIG/MAG
  Мах струја за заварување250 А
  Интермитенца Imax, 40°C60 %
  Степен на заштита на куќиштетоIP21S
  Напон на отворено коло55 V
  Влезна сила KVA9,9 KVA
  Потребна моќност на агрегат10 KVA
  IREF11A
  Потребен осигурач на струјно коло16 А трофазен
  Мах пречник на жица1,2 мм
  Број на погонски ваљаци4
  Должина на кабел за маса и електрода3 m
  Попречен пресек на кабел25 mm²
  Тежина на апаратот42 кг
  Димензии Д x Ш x В (mm)621x300x681
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  •     ВИДЕО:     

  • Спецификации
  • Спецификации на производот
   Име на атрибутотВредност на атрибутот
   Тип на заварувањеMIG/MAG
   Мах струја за заварување250 А
   Интермитенца Imax, 40°C60 %
   Степен на заштита на куќиштетоIP21S
   Напон на отворено коло55 V
   Влезна сила KVA9,9 KVA
   Потребна моќност на агрегат10 KVA
   IREF11A
   Потребен осигурач на струјно коло16 А трофазен
   Мах пречник на жица1,2 мм
   Број на погонски ваљаци4
   Должина на кабел за маса и електрода3 m
   Попречен пресек на кабел25 mm²
   Тежина на апаратот42 кг
   Димензии Д x Ш x В (mm)621x300x681
  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

      ВИДЕО:     

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Тип на заварувањеMIG/MAG
  Мах струја за заварување250 А
  Интермитенца Imax, 40°C60 %
  Степен на заштита на куќиштетоIP21S
  Напон на отворено коло55 V
  Влезна сила KVA9,9 KVA
  Потребна моќност на агрегат10 KVA
  IREF11A
  Потребен осигурач на струјно коло16 А трофазен
  Мах пречник на жица1,2 мм
  Број на погонски ваљаци4
  Должина на кабел за маса и електрода3 m
  Попречен пресек на кабел25 mm²
  Тежина на апаратот42 кг
  Димензии Д x Ш x В (mm)621x300x681