Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Апарат за REL заварување EWI 200

  Апарат за заварување - инвертер е дигитално контролиран инвертер со најновата IGBT технологија, која му овозможува работа при големи варијации на напон. Дава можност за заварување со процесите REL и TIG. Покрај наведената IGBT технологија, се какатеризира и со Anti-Stick што оневозможува лепење на електродите на работното парче со автоматско намалување на струјата, Hot-Start кој обезбедува безбедно палење на електродите, како и Arc-Force кој овозможува работа со тешко топливи електроди. Со изборот на посебен режим на работа со целулозна електрода се остварува поголем напон на отвореното коло и полесен почеток на заварувањето.Максималната струја на заварување на овој уред е 2А. Класата на изолација е H (до 18 степени) и има 3м кабел за маса и електрода. Тежината на уредот е 4,7кг.
  Каталошки број: 5952001200
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Тип на заварувањеREL
  Мах струја за заварување200 А
  Интермитенца на 200 А и 40°C20 %
  Интермитенца на 200 А и 25°C40 %
  Интермитенца на 115 А и 40°C60 %
  Интермитенца на 160 А и 25 °C60 %
  Степен на заштита на куќиштетоIP21S
  Степен на изолацијаH ( 180 °C)
  Напон на отворено коло70V
  Потребна моќност на агрегат10 KVA
  Потребен осигурач на струјно коло20 А монофазен
  Мах пречник на електрода REL4mm ( 5mm* )
  Мах пречник на електрода TIG1,0 - 3,2 mm
  Должина на кабел за маса и електрода3 m
  Попречен пресек на кабел25 mm²
  Тежина на апаратот4,7 кг
  Димензии Д x Ш x В (mm)38x12x25,5
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Спецификации на производот
  Тип на заварувањеREL
  Мах струја за заварување200 А
  Интермитенца на 200 А и 40°C20 %
  Интермитенца на 200 А и 25°C40 %
  Интермитенца на 115 А и 40°C60 %
  Интермитенца на 160 А и 25 °C60 %
  Степен на заштита на куќиштетоIP21S
  Степен на изолацијаH ( 180 °C)
  Напон на отворено коло70V
  Потребна моќност на агрегат10 KVA
  Потребен осигурач на струјно коло20 А монофазен
  Мах пречник на електрода REL4mm ( 5mm* )
  Мах пречник на електрода TIG1,0 - 3,2 mm
  Должина на кабел за маса и електрода3 m
  Попречен пресек на кабел25 mm²
  Тежина на апаратот4,7 кг
  Димензии Д x Ш x В (mm)38x12x25,5
  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија