Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Апарат за REL заварување EWI 160

  Апарат за заварување - инвертер е дигитално контролиран инвертер со најновата IGBT технологија, која му овозможува работа при големи варијации на напон. Дава можност за заварување со процесите REL и TIG. Покрај наведената IGBT технологија, се какатеризира и со Anti-Stick што оневозможува лепење на електродите на работното парче, Hot-Start кој обезбедува безбедно палење на електродите, како и можност за работа со тешко топливи електроди. Максималната струја на заварување е 16А. Класата на изолација е H (до 18 степени) и има 3м кабел за маса и електрода. Тежината на уредот е 4,6кг.
  Каталошки број: 5952001160
  products.pickngo
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Тип на заварувањеREL
  Мах струја за заварување160 А
  Интермитенца на 160 А и 40°C20 %
  Интермитенца на 160 А и 25 °C40 %
  Интермитенца на 72 А и 40°C60 %
  Интермитенца на 130 А и 25°C60 %
  Степен на заштита на куќиштетоIP21S
  Степен на изолацијаH ( 180 °C)
  Напон на отворено коло75 V
  Потребна моќност на агрегат8 KVA
  Потребен осигурач на струјно коло16 А монофазен
  Мах пречник на електрода REL3,25mm ( 4mm* )
  Мах пречник на електрода TIG1,0 - 2,4 mm
  Должина на кабел за маса и електрода3 m
  Попречен пресек на кабел16 mm²
  Тежина на апаратот4,6 кг
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Спецификации на производот
  Тип на заварувањеREL
  Мах струја за заварување160 А
  Интермитенца на 160 А и 40°C20 %
  Интермитенца на 160 А и 25 °C40 %
  Интермитенца на 72 А и 40°C60 %
  Интермитенца на 130 А и 25°C60 %
  Степен на заштита на куќиштетоIP21S
  Степен на изолацијаH ( 180 °C)
  Напон на отворено коло75 V
  Потребна моќност на агрегат8 KVA
  Потребен осигурач на струјно коло16 А монофазен
  Мах пречник на електрода REL3,25mm ( 4mm* )
  Мах пречник на електрода TIG1,0 - 2,4 mm
  Должина на кабел за маса и електрода3 m
  Попречен пресек на кабел16 mm²
  Тежина на апаратот4,6 кг