Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Апарат за MIG/MAG заварување MIG 350 SYN

  Апаратот за заварување MIG 350 SYN е дигитално контролиран синергетски инвертер со најнова технологија IGBT. Синергетскиот режим овозможува добивање на предефинирани параметри на заварување на основа на пречникот на жицата ибараната ампеража за гасот кој го користиме. Има можност за заварување на конструкциски челик, прохром и алуминиум со дебелина преку 2 мм. Апаратот има синергетски режим на работа во кој корисникот со внесување на саканата вредност на ампеража добива предефинирани вредности на напон, брзина на жица и гас со кој работи. Со корегирање на параметрите (по потреба) се овозможува попрецизна работа. Одвоената единица за довод на жица дава поголема мобилност во работата, а со апаратот е поврзана со кабел со должина од 5 метри. Најновата IGBT технологија му овозможува непречена работа и при големи варијации во напонот. Класата на изолација F му овозможува да работи со електрични компоненти до 155 степени.
  Каталошки број: 5952001350
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Тип на заварувањеMIG/MAG
  Мах струја за заварување40 - 350 А
  Интермитенца 350 А, 40°C60 %
  Степен на заштита на куќиштетоIP21S
  Потребен осигурач на струјно коло20 А трофазен
  Мах пречник на жица1,2 мм
  Број на погонски ваљаци4
  Должина на горилник, вкупна мобилност при работа5 + 4 m
  Тежина на апаратот40 кг
  Димензии Д x Ш x В (mm)576x297x557
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Спецификации на производот
  Тип на заварувањеMIG/MAG
  Мах струја за заварување40 - 350 А
  Интермитенца 350 А, 40°C60 %
  Степен на заштита на куќиштетоIP21S
  Потребен осигурач на струјно коло20 А трофазен
  Мах пречник на жица1,2 мм
  Број на погонски ваљаци4
  Должина на горилник, вкупна мобилност при работа5 + 4 m
  Тежина на апаратот40 кг
  Димензии Д x Ш x В (mm)576x297x557