Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Апарат за MIG заварување MIG 180-5S

  46.490 со ДДВ
  Апарат за MIG заварување MIG 180-5S е дигитално контролиран инвертер со најновата IGBT технологија, која му овозможува непречена работа при големи варијации на напонот. Овој апарат е наменет за MIG заварување на тенки челични и прохромски лимови до 15мм дебелина. MIG 180-5 апаратот за заварување има можност за заварување со процесите MIG, REL и LIFT/ TIG, а покрај тоа овој апарат се карактеризира и со NO GAS функција која дава можност за заварување на полнета жица без дополнителен гас, EURO приклучок со Abicor Binzel MB 15AK горилник кој воедно претставува и дел од стандардната испорака. Со овој уред може да се работи на терен, неговата максимална струја на заварување изнесува 180А и има класа на изолација H која овозможува работа со електрични компоненти до 180 степени. Уредот користи монофазен осигурувач од 20А, има должина на кабел за маса и електрода од 3м и користи жица во котур D200 до 5кг.
  Каталошки број: 5952350180
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Тип на заварувањеMIG/MAG
  Мах струја за заварување180 А
  Интермитенца Imax, 40°C25 %
  Интермитенца 60% , 40°C140 А
  Степен на заштита на куќиштетоIP21S
  Степен на изолацијаH ( 180 °C)
  Напон на отворено коло65 V
  Влезна сила KVA7,4 KVA
  Потребна моќност на агрегат10 KVA
  Потребен осигурач на струјно коло20 А монофазен
  IREF16 A
  Мах пречник на жица1,0 мм
  Должина на кабел за маса и електрода3 m
  Попречен пресек на кабел25 mm²
  Тежина на апаратот14 кг
  Димензии Д x Ш x В (mm)500x220x380
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Спецификации
  • Спецификации на производот
   Име на атрибутотВредност на атрибутот
   Тип на заварувањеMIG/MAG
   Мах струја за заварување180 А
   Интермитенца Imax, 40°C25 %
   Интермитенца 60% , 40°C140 А
   Степен на заштита на куќиштетоIP21S
   Степен на изолацијаH ( 180 °C)
   Напон на отворено коло65 V
   Влезна сила KVA7,4 KVA
   Потребна моќност на агрегат10 KVA
   Потребен осигурач на струјно коло20 А монофазен
   IREF16 A
   Мах пречник на жица1,0 мм
   Должина на кабел за маса и електрода3 m
   Попречен пресек на кабел25 mm²
   Тежина на апаратот14 кг
   Димензии Д x Ш x В (mm)500x220x380
  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Тип на заварувањеMIG/MAG
  Мах струја за заварување180 А
  Интермитенца Imax, 40°C25 %
  Интермитенца 60% , 40°C140 А
  Степен на заштита на куќиштетоIP21S
  Степен на изолацијаH ( 180 °C)
  Напон на отворено коло65 V
  Влезна сила KVA7,4 KVA
  Потребна моќност на агрегат10 KVA
  Потребен осигурач на струјно коло20 А монофазен
  IREF16 A
  Мах пречник на жица1,0 мм
  Должина на кабел за маса и електрода3 m
  Попречен пресек на кабел25 mm²
  Тежина на апаратот14 кг
  Димензии Д x Ш x В (mm)500x220x380