Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Aнтифриз Extra G11, 1kg - PITSTOP

  187 ден со ДДВ
  165 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote
  Концентрирана течност за заштита од замрзнување, корозија и создавање талог каj моторни разладни системи.
   
   
  - наменето за патнички, комерцијални и теретни возила
  - 100% концентрат
  - пакување - 1kg
  - продолжен интервал на заштита до 5 години
  Документи
  Каталошки број: 9892332111
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Концентрат со премиум квалитет

  • Концентрат на база на моноетилен гликол
  и адитиви против корозија
  • Не содржи амини, нитрати и фосфати
  • Одлична и долготрајна заштита од
  корозија

  • Штити од кавитација и спречува создавање на талог и бигор

  • Ја зголемува точката на вриење

  Може да се применува и кај алуминиумски мотори


  Се употребува во текот на целата година


  • Во зима, против замрзнување на
  разладната течност
  • Во лето, против прегревање на разладната течност а со тоа и погонскиот агрегат

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Концентрат со премиум квалитет

  • Концентрат на база на моноетилен гликол
  и адитиви против корозија
  • Не содржи амини, нитрати и фосфати
  • Одлична и долготрајна заштита од
  корозија

  • Штити од кавитација и спречува создавање на талог и бигор

  • Ја зголемува точката на вриење

  Може да се применува и кај алуминиумски мотори


  Се употребува во текот на целата година


  • Во зима, против замрзнување на
  разладната течност
  • Во лето, против прегревање на разладната течност а со тоа и погонскиот агрегат