Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Акумулатор Heavy Duty EFB - High Performance 12V 235Ah 1250A

  0 ден со ДДВ
  0 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  Карго акумулаторите EFB (Enhanced Flooded Battery) се затворен тип на напредни акумулатори кои се дизајнирани за употреба за новите типови на теретни возила за EUR 5 и EUR 6 стандарди, како што се камиони, автобуси и други комерцијални возила. Овие акумулатори се специјално дизајнирани за да обезбедат повисоки нивоа на перформанси и издржливост од традиционалните оловно-киселински батерии, што ги прави идеални за употреба за поновите теретни возила.
  Карго акумулаторите EFB се дизајнирани со голем број напредни функции, вклучувајќи подобрени дизајни на внатрешни плочи, специјализирани адитиви и напредни производни процеси. Овие карактеристики функционираат заедно за да обезбедат зголемен капацитет, подобри циклусни перформанси и подолг животен век, дури и во тешки работни средини.

  Документи
  Каталошки број: 5511103235
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Една од клучните придобивки на товарните батерии EFB е нивната способност да обезбедат сигурни перформанси во средини со високи вибрации и високи температури. Овие батерии се дизајнирани да издржат големи циклуси на празнење и се конструирани да обезбедуваат сигурна моќност дури и во екстремни услови како и за зголемени потрошувaчи на електрична енергија.

  Новиот тип на акумулатори имаат 24 месеци гаранција.

  Спецификации на производот
  ИмеВредност
  Ah - ампер часови235Ah
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Една од клучните придобивки на товарните батерии EFB е нивната способност да обезбедат сигурни перформанси во средини со високи вибрации и високи температури. Овие батерии се дизајнирани да издржат големи циклуси на празнење и се конструирани да обезбедуваат сигурна моќност дури и во екстремни услови како и за зголемени потрошувaчи на електрична енергија.

  Новиот тип на акумулатори имаат 24 месеци гаранција.

  Спецификации на производот
  Ah - ампер часови235Ah