Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Акумулатор Heavy Duty EFB - High Performance 12V 185Ah 1100A

  17.228 ден со ДДВ
  17.228 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  Карго акумулаторите EFB (Enhanced Flooded Battery) се затворен тип на напредни акумулатори кои се дизајнирани за употреба за новите типови на теретни возила за EUR 5 и EUR 6 стандарди, како што се камиони, автобуси и други комерцијални возила. Овие акумулатори се специјално дизајнирани за да обезбедат повисоки нивоа на перформанси и издржливост од традиционалните оловно-киселински батерии, што ги прави идеални за употреба за поновите теретни возила.
  Карго акумулаторите EFB се дизајнирани со голем број напредни функции, вклучувајќи подобрени дизајни на внатрешни плочи, специјализирани адитиви и напредни производни процеси. Овие карактеристики функционираат заедно за да обезбедат зголемен капацитет, подобри циклусни перформанси и подолг животен век, дури и во тешки работни средини.

  Документи
  Каталошки број: 5511103185
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Една од клучните придобивки на товарните батерии EFB е нивната способност да обезбедат сигурни перформанси во средини со високи вибрации и високи температури. Овие батерии се дизајнирани да издржат големи циклуси на празнење и се конструирани да обезбедуваат сигурна моќност дури и во екстремни услови како и за зголемени потрошувaчи на електрична енергија.

  Новиот тип на акумулатори имаат 24 месеци гаранција.

  Спецификации на производот
  ИмеВредност
  Ah - ампер часови185Ah
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Една од клучните придобивки на товарните батерии EFB е нивната способност да обезбедат сигурни перформанси во средини со високи вибрации и високи температури. Овие батерии се дизајнирани да издржат големи циклуси на празнење и се конструирани да обезбедуваат сигурна моќност дури и во екстремни услови како и за зголемени потрошувaчи на електрична енергија.

  Новиот тип на акумулатори имаат 24 месеци гаранција.

  Спецификации на производот
  Ah - ампер часови185Ah