Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Адитив дизел Common Rail 300ml

  731 со ДДВ
  За подмачкување на системот за вбризгување на дизел гориво кај патнички и комерцијални возила
  Каталошки број: 5861001301
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Примена: За сите дизел мотори со „Common Rail“ или„Pumpе Duse“ вбризгување. Содржината од кантичката да се истури   во резервоарот со гориво. Не смее во  резервоарот да има количина на гориво помала од 10 литри. Запремината од 300 мл е доволна за 70 литри гориво. Се препорачува употреба на секои  2.000километри и како превентивна мерка после секоја поправка на  системот  за вбризгување или моторот.

  Карактеристики: Спречува создавање на наслаги во комората за согорување и на дизните.    Со употреба на средството за одржување на „common rail“ системот за вбризгување се зголемува подмачкувањето кај дизел горивата со намален процент на сулфур, со што се спречува абење на површините и намалување на ризикот од дефекти на системот за вбризгување.Зголемена е стабилноста на складираното биодизел гориво. Компатибилно со сите модерни дизел катализатори.

  •  Го подобрува подмачкувањето

  •  Го минимизира ризикот од дефект на системот за

  вбризгување

  •  Решава потешкотии при стартување, трокирање

  •  Овозможува точно вбризгување на дизел горивото

  •  Ја оптимизира моќта на моторот

  •  Заштитува од корозија

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Примена: За сите дизел мотори со „Common Rail“ или„Pumpе Duse“ вбризгување. Содржината од кантичката да се истури   во резервоарот со гориво. Не смее во  резервоарот да има количина на гориво помала од 10 литри. Запремината од 300 мл е доволна за 70 литри гориво. Се препорачува употреба на секои  2.000километри и како превентивна мерка после секоја поправка на  системот  за вбризгување или моторот.

   Карактеристики: Спречува создавање на наслаги во комората за согорување и на дизните.    Со употреба на средството за одржување на „common rail“ системот за вбризгување се зголемува подмачкувањето кај дизел горивата со намален процент на сулфур, со што се спречува абење на површините и намалување на ризикот од дефекти на системот за вбризгување.Зголемена е стабилноста на складираното биодизел гориво. Компатибилно со сите модерни дизел катализатори.

   •  Го подобрува подмачкувањето

   •  Го минимизира ризикот од дефект на системот за

   вбризгување

   •  Решава потешкотии при стартување, трокирање

   •  Овозможува точно вбризгување на дизел горивото

   •  Ја оптимизира моќта на моторот

   •  Заштитува од корозија

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Примена: За сите дизел мотори со „Common Rail“ или„Pumpе Duse“ вбризгување. Содржината од кантичката да се истури   во резервоарот со гориво. Не смее во  резервоарот да има количина на гориво помала од 10 литри. Запремината од 300 мл е доволна за 70 литри гориво. Се препорачува употреба на секои  2.000километри и како превентивна мерка после секоја поправка на  системот  за вбризгување или моторот.

  Карактеристики: Спречува создавање на наслаги во комората за согорување и на дизните.    Со употреба на средството за одржување на „common rail“ системот за вбризгување се зголемува подмачкувањето кај дизел горивата со намален процент на сулфур, со што се спречува абење на површините и намалување на ризикот од дефекти на системот за вбризгување.Зголемена е стабилноста на складираното биодизел гориво. Компатибилно со сите модерни дизел катализатори.

  •  Го подобрува подмачкувањето

  •  Го минимизира ризикот од дефект на системот за

  вбризгување

  •  Решава потешкотии при стартување, трокирање

  •  Овозможува точно вбризгување на дизел горивото

  •  Ја оптимизира моќта на моторот

  •  Заштитува од корозија

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија